Lipoliz

Lipoliz iğnesi, ameliyatsız zayıflama yöntemi olması, liposuction gibi işlemlere nazaran daha az bütçe ile yapılabiliyor olması, doğal içeriklerinden oluşması ve günlük yaşama hızlı şekilde geri dönebilme gibi nedenler sebebi ile oldukça tercih edilmektedir.

İğneli lipoliz hangi problemler için kullanılabilir?

Karın, basen, bacak, kol ve boyun bölgelerinde bulunan yağlanma, yağlanmış gözaltı torbaları, selülit problemi ve jinekomasti tedavisinde kullanılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lipoliz uygulamasının etkileri nelerdir?

Lipoliz uygulamasında bölgesel yağlanma görülen bölgeye 10 ila 13 cm’lik çok ince iğnelerle PPC enjekte edilir. PPC ile yağ hücrelerinin geçirgenliği artar, parçalanır ve karaciğer tarafından yok edilmesi sağlanır. Sonrasında doğal lenfatik sistem sayesinde dışarı atılım gerçekleşir.

Vücut atılımı kendi gerçekleştirdiği için liposuction sonrası meydana gelen sarkmalar oluşmaz ve germe gibi zahmetli ameliyatlara gerek kalmaz. Uygulama sonucu tedaviden hemen sonra hissedilmeye başlar ve 2.seans sonunda gözle görülür şekilde incelme gözlenir.

Lipoliz iğnesi herkese uygulanabilir mi?

Kalp yetmezliği, diyabet, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, hamilelik ve emzirme dönemi, antikuagülan tedavisi lipoliz uygulaması için uygun değildir. Bir obezite tedavisi değildir bu nedenle obeziteye sahip kişilerde bölgesel yağlanma tedavisi amaçlı kullanılmaktadır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lipoliz uygulaması ile yağlar karaciğer tarafından parçalandığı için tedavi ve iyileşme sürecinde alkol kullanımı durdurulmalıdır. Tedavi süreci botunca güneş banyosu yapılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Uygulama sonrası ciltteki hassasiyet ve morarma geçeceğinden dolayı hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

Kaç seans uygulama yapılmalıdır?

Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilo, yaş ve vücudunda bulunan yağ miktarına göre değişmektedir. Genellikle çok büyük sorun bulunan bölgeler için en az 2 ya da 4 seans uygulama yapılması gerekmektedir.

Hastaların %80’i 2. seans sonrası vücutlarında meydana gelen değişimleri fark etmeye başlarlar. Uygulanan her seans sonrası vücut doğal yollar ile erittiği yağları kendi kendine sıfırlar.

Çok sık ya da yüksek doz uygulama yapmak bazen istenilen etkinin fazlasını meydana getirebilir. O nedenle tedavi süresini iyi şekilde gözlemlemek ve tedavi süresini 4 ila 6 hafta aralıklarla uygulamak daha doğru olacaktır.

Gerçek etkinin 3. haftadan sonra görülmeye başladığını ve giderek artış göstererek 6 haftadan sonra tam olarak oturduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle asıl etkiyi 2. seans sonrası görmek mümkündür. 2. seans sonrası hastalar yapılan uygulamanın dışarıdan da farkedilebildiğini deneyimlemeye başlarlar.