Vücut Mezoterapisi

Mezoterapi kişiye uygulanacak tedavi için özel olarak hazırlanan ilacın derinin ayarlanan derinliği altına enjekte edilmesidir. Vücut, yüz ve saç mezoterapisi şeklinde üç farklı biçimi bulunmaktadır.

Vücut mezoterapisi bölgesel zayıflama konusunda oldukça fazla kullanılan ve etkili bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde istenilen sorunlu bölgeye küçük doz ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmak ve vücudu istenilen şekle sokmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilaç ile dolaşımda düzelme ve lenf sisteminde canlanma meydana getiriliyor. Böylelikle cilt altı yağ tabakasında yağ hücre sayısı azalır ve serbest yağ asitleri vücutta dolaşmaya başlar.

Mezoterapi nerelerde kullanılır?

Saç dökülmeleri, bölgesel zayıflama tedavileri, selülit, hamilelik sırasında oluşan çatlak tedavisi, yüz gençleştirme, akne ve yara izlerinin tedavisinde kullanılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Vücut mezoterapisi herkese uygulanabilir mi?

Diyabet hastaları, böbrek rahatsızlıkları, hamilelik ve emzirme dönemi, kalp yetmezliği olan hastalar ve antikuagülan tedavisi gören hastalarda mezoterapi uygulaması yapılamaz.

Vücut mezoterapisi vücudun hangi bölgelerinde ve kaç seans uygulanır?

Bacaklar, karın ve mide, yan simitler, sırt, kollar ve alt bacaklara uygulanabilmektedir. Seans sayısı cilt tipine, kişiden kişiye ve probleme göre değişiklik gösterebilir ancak genellikle ortalama 8 ila 10 seans yeterli olmaktadır. Seanslar 15 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

Vücudun uygulama sonrası durumuna göre 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulama yapılabilir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra ayda 1 kere koruma amaçlı seans yaptırmak doğru olacaktır. 8-12 ayda 1 kereye mahsus olmak üzere mezoterapi kürü tekrarlatılabilir.

Mezoterapi tedavisi sonrası değişiklikler nelerdir?

Yaklaşık 7. seansta sonuçlar olumlu şekilde gözle görülür hale gelir. Vücut mezoterapisinde uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse bile uygulama sonrası en az 1 beden en çok 2 beden azalma olması beklenir. Daha iyi sonuçlar elde edebilmek için vücut mezoterapisi tedavisinin iyi bir diyet ve egzersiz programı ile desteklenmesi gerekmektedir.

Zayıflama, cilt gevşekliği, selülit ve bölgesel incelme için en az 10 en fazla 15 seans arası uygulama yapılması doğru olur. Tedavi sonrası hastanın dinlenme zorunluluğu yoktur. Hasta günlük aktivitelerine devam edebilir.

Mezoterapi uygulaması yapıldığı sürece solaryum ve güneş banyosu kesinlikle önerilmez. Seanslar bittiğinde ise vücuttaki hassasiyet ve morlukların tamamen geçmesi beklenmeli sonrasında güneşe çıkılmalı veya solaryuma girilmemelidir.