Fokuslu Ultrason

Cildin ayakta tutan ana etken bağ dokusudur. Bağ dokusunun büyük kısmı kolajenden meydana gelir. Cilde yapılan işlemler genelde kolajen üretimini artırmaya yöneliktir. Fokuslu ultrason da cildin alt katmanlarında kolajen üretimini tetikleyecek etkiler yaratarak gençleşme sağlar.

Fokuslu ultrason (HIFU) nedir?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) adı verilen ameliyatsız yüz germe teknolojisi hamilelerde en güvenli bebek görüntüleme yöntemi olan ultrason yani ses dalgalarının belli bir bölgeye fokuslanarak orada bulunan dokulara kontrollü hasar vermesi ile vücudun o bölgede doğal bir şekilde kolajen üretmesine neden olur. Kolajen üretiminin artmasıyla ciltte canlılık ve gerginleşme sağlanır. Ultrason dalgaları ile daha güçlü bir bağ dokusuna ve sıkı bir cilde sahip olunur.

Fokuslu ultrason nasıl uygulanır?

Fokuslu ultrason ameliyatsız gerçekleştirilen bir yüz germe işlemidir. Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme işlemi sırasında ultrason dalgaları başlık eşliğinde cilde temas ettirilerek uygulama alanlarında cildin 3 mm ve 4.5 mm altına odaklanan ses dalgaları ile kolajen üretimini artırarak güçlü bir sıkılaşma gerçekleştirir.

Fokuslu ultrason kimlere uygulanmaktadır?

Ultrason ile yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelmiş tüm hastalarda güvenle uygulanabilmektedir. Ortalama olarak 40 ile 60 yaşları arasında olan kişilerde oldukça belirgin kırışıklık ve çizgiler mevcut olduğu için uygulama sonuçları da gözle çok iyi şekilde görülmektedir.

Fokuslu ultrason hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme kaz ayakları, çene, göz kapağı ve gıdı sarkmaları olan kişilerde ve yanaklardaki sarkmalarında uygulanmaktadır. Temel olarak yüz bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıklarında güvenle kullanılabilir.

Fokuslu Ultrason Seans Süresi

Ultrasonlu yüz germe işlemleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Göz bölgesine uygulanan işlem ortalama olarak 20 dakika, yüz ve boyun çevresine uygulanan işlemler 45 dakika kadar sürmektedir.

Fokus Ultrason Seans Sayısı

Tek seans ile istenilen sonucu elde etmek mümkündür. Kolajen üretimini daha da artırmak için ya da ciltte ki sarkmanın yoğun olması nedeniyle birden fazla seans uygulanabilir.

Fokus ultrasonun etkileri ne zaman görülür?

Tek seanslık bir uygulama olması sebebi ile etkisi hemen görülmektedir. Rejenerasyon süreci hemen başlar ve ilk andan itibaren cilt sıkı ve gergin görülür. Cilt işlemden 1 hafta sonra cilt daha iyi hissedilir, 1 ay sonra sonuçlar gözle tam olarak görülmeye başlar ve 3 ayın sonunda ise istenilen sonuçlar elde edilir. Cilt tipine göre değişiklik gösteriyor olsa bile genellikle tam sonuç 6 ay sonra alınıyor denilebilir.

Fokuslu ultrason kalıcı mıdır?

Fokuslu Ultrason ile yüz germe işlemi yapıldıktan sonra ciltte etkisi hemen görülür ve etki yaklaşık 2 yıl kadar devam eder.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fokuslu ultrason işlemi sonrası cildin pembeleşmesi ve kızarması oldukça normaldir. Bu korkulacak bir durum değildir ve iz bırakmaz. İşlem sonrası uygulanacak sakinleştirici bir krem ile kızarıklıklar azaltılır.

Hastalar uygulamadan sonra muhakkak cildi iyi şekilde nemlendirmeli ve güneş koruyucu krem kullanmalıdırlar.

Sıcak duş, hamam, sauna gibi sıcak uygulamalardan uzak durmalı cildi tekrar gevşetecek ısı ile mümkün olduğunca temas edilmemelidir.