Botoksla Kırışıklık Tedavisi

Botoks cilt yapısının belirli nedenler dolayısıyla kendisini yenileyememesi sonucu yaşlanmaya başlayan ciltte kırışıklık, düşük kaş ya da terleme gibi rahatsızlıklara klinik ortamda hızlı çözüm bulmak için uygulanmaktadır.

Botoks Etkisi ve İçeriği

Clostridium botulinum adlı bakteriden elde botulinum toksini botoks uygulaması olarak bilinmektedir. Tıbbın birçok alanında da kullanılan botoks plastik cerrahisinde de hem hastaların hem de uzmanların işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Botoks sinir ve kas arasındaki etkileşimi bloke eder ve kasların çalışmasını sağlayarak görevini tamamlar.

Botoks nerelerde kullanılır ve nasıl uygulanır?

Botoks koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde, ciltte bulunan ince kırışıklıkların doldurulmasında, kaş arası ve alın çizgilerinin nötrlenmesinde, kaş ayaklarında, dudak üstü, boyun ve dekolte bölgesinde bulunan kırışıklıkların giderilmesinde başarılı ve konforlu şekilde kullanılmaktadır. Ortalama olarak yarım saat içerisinde ve klinik ortamda uygulanmaktadır.

Botoks Uygulaması Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks uygulaması öncesi kanama riskine karşı aspirin ve aspirin içeren ilaçların alımı durdurulmalıdır. Uygulamadan 1 hafta önce alkol kullanımı durdurulmalıdır.

Botoks Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks uygulamasından sonra yaklaşık 2 saat boyunca dik vaziyette durulmalı ve enjeksiyon yapılan kısımlardaki kaslar çalıştırılmamalıdır. 1 gün süreyle zorlayıcı egzersiz ve hareketlerden uzak durulmalıdır. Ve yine 1 gün süreyle sıcak duş, sauna, buhar banyosu ve egzersizlerden uzak durulmalıdır.