Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)

Cilt yüzeyine dışarıdan uygulanan krem ve solüsyonlar genellikle cildin üst kısmını beslemektedir. Ancak cildin asıl beslenmesi gereken kısmı alt tabakasıdır. Mezolifting uygulaması ile cilt için gerekli olan vitamin, antioksidan, hyalüronik asit gibi karışımlar cildin alt tabakasına enjekte edilerek uygulama tamamlanır.

Cildin kollajen ve elastin üretimi arttırılarak cildin yenilenmesi sağlanır. Uygulama sonrası cilt daha parlak bir görünüme kavuşur ve elastikiyet oranı artarak sarkması azalır. Yüz, boyun ve ellerde oluşan sarkmalar için oldukça etkili bir yöntemdir.

Cilt Mezoterapisi Tedavi Süreci

Tedavi hazırlanan karışımın cilt altına enjekte edilmesi ile uygulanır. Mikro enjektörler aracılığıyla uygulanan işlem ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Ağrı oluşan durumlarda ise tolere edilebilecek kadar düşüktür. Tedavi sonrası hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler.

Tedavi sonrası cilt güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve güneş koruyucu ile korunmalıdır. Seanslar ortalama olarak 30 dakika sürmektedir. 1 ay ara verilerek yapılacak 2 seans uygulama ve sonrasında 3 ila 6 ay arasında yapılacak idame seansları sonrası kişiler tatmin olacakları sonuçlar almaktadır.