Kök Hücre (Dermaterapi) Tedavisi

Cilt yüzeyinde skin-stamp yöntemi ile mikro kanallar açma yöntemidir. Bitkisel içerikli kök hücre ürünlerini açılan mikro kanallar içerisinden alt tabakalara kadar iletilir. En az lazerlerle yapılan işlemler ve mikro iğne terapisi kadar etkilidir. Genişlemiş gözenekler, güneş lekeleri, derinleşmemiş kırışıklıklar, yaşa bağlı cilt sarkmaları, sivilceler sonrası oluşan çukurlar ve saç dökülmelerinde kullanılmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Mezoterapi tabancası ya da kişinin cilt problemine uygun iğne uzunluğuna sahip rollerlar yardımıyla ciltte mikro kanallar açılır. Platinium nano-kolloid jenaretörde oluşan nano -kolloid ve kök hücre solüsyon birleşimi antioksidan bir içerik meydana getirir. Bu içeriğin elektroporasyon yöntemi ile hücrelere çok daha kolay ve etkili şekilde ulaşması sağlanmaktadır. Bu işlem PRP işlemi ile kesinlikle aynı değildir. PRP hastanın kendi kan hücrelerinden elde edilen plazmaların cilde farklı yollarla enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Yani PRP’de kişinin kendi kanı kullanılmakta kök hücre tedavisinde ise kök hücre solüsyonundan faydalanılmaktadır.

Kök Hücre Solüsyonu

IGF - İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü

Yaşam için oldukça önemli rol oynamaktadır. Hasarlı hücreleri onarmakta, kemik, kas ve sinir dokularının oluşumunu desteklemektedir. Kan şekeri ve insülin direncini dengeler.

Fibroblast Büyüme Faktörü

Mezenklimal, nöroektodermal ve endotelyal hücreleri desteklemek amacıyla heparinle birleşmiş bir büyüme hormonudur. Laboratuvar ortamında çeşitli formlarda hücre poliferasyonuna yol açması beklenebilir. Yaraların iyileşmesinde önemli rol oynamaktadır. Vitiligo hastalığının tedavisinde kullanılabilmektedir.

EGF Epidermal Büyüme Faktörü

Cilt yaralarını hızlı şekilde iyileştiren ve güçlü canlandırma etkisine sahip bir proteindir. Kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Cildin güçlenmesini sağlar. Kozmetik peeling uygulamalarından sonra cildin daha hızlı düzelmesini sağlar.

PDGF Trombosit Kaynaklı Büyüme Faktörü

DNA sentezinin uyarılmasını sağlar ve kollajenin protein ile bir araya gelmesine destek olur. Fibroblastlar üzerinde programlanmış hücre ölümlerini engeller.

KGF Keratinosit Büyüme Faktörü

Saçların uzamasında oldukça önemli rol oynamaktadır. Hücre bağlanması ve çoğalmasında etkilidir. Yaraların hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur.

Glutation

Hücreleri serbest radikallerden korumakla görevlidir. Güneş kaynaklı yaşlanmalara karşı faydalıdır.

Argilerin

Argilerin’in işlevi botoks ile aynıdır. Kök hücre içerisinde bulunmaktadır. Pek çok anti-aging ürünün içerisinde bulunmaktadır. Cildin yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Yan etki olmadan yüz kaslarının büzülme oranını azaltır. İnsan sağlığına kesinlikle zararlı değildir. Cilt elastikiyetini arttırır ve kırışıklığa neden olan hücre sinyalletini düzenleyerek yeni kırışık oluşumunu engeller. Doğal olarak yaşlanmayı önler.

Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi Hangi Sorunlarda Uygulanır?

Kırışıklıklar ve ince cizgiler, saç dökülmeleri, cilt lekeleri, sivilce ve akne izleri, cilt çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları gidermede kullanılmakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

Seans Süresi ve Sayısı

Seans süresi tedavi edilecek bölgeye göre belirlenmekte ve yaklaşık yarım saat ile bir buçuk saat arasında sürmektedir. Seans sayısı kişiden kişiye ciltte bulunan probleme göre değişiklik göstermektedir fakat 2 ila 6 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında kişinin cilt yapısına göre 2 ila 4 hafta ara vermek gerekmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Güvenilir Bir İşlem Midir?

Oldukça güvenli bir işlemdir. Güneş teması ile hassasiyet yaratmaz bu nedenle yaz aylarında dahi uygulanması mümkündür. Cilt bariyerlerini zedelemez. Uygulama sonrası hastanın uygulaması gereken özel bir prosedür söz konusu değildir. Oldukça güvenli ve kolay bir uygulama olması sebebi ile hasta günlük hayatına devam edebilir.