Fransız Askısı

Ameliyatsız yüz germe ve askılama işlemlerinin en yenisi Fransız Askısı, Fransa’da içi polyester dışı silikon malzemeden geliştirilmiş esnek iplerle cildin gerdirilmesi işlemidir.

Fransız askılama yöntemi kimler için uygulanır?

Cildinde sarkma ve yaşlanma belirtileri başlamış, eski görünümüne kavuşmak isteyen ancak cerrahi bir operasyon istemeyen kadın ve erkeklerde ideal uygulama sunmaktadır. Cerrahi yüz operasyonlarına alternatif işlem olarak tanımlanmaktadır.

Fransız askısı yüz hatlarından memnun olmayan ve kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılabilen tedavi yöntemidir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücudu uyumlu olmasından kaynaklı çok uzun yıllar boyunca bozulmadan deri altında kalması mümkündür.

Image Lightbox

Fransız askılama yöntemi cerrahi operasyonlar kadar etkili midir?

Cildin yaşlanmış görüntüsünden kurtulmak için uygulanan cerrahi işlemler uzun yıllar boyunca kullanılacak kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır ancak oldukça yüksek maliyetli olması, ameliyat süreci ve sonrasının sancılı olması nedeniyle hastalar çekinmektedir.

Cerrahi operasyonlar dışında yapılan işlemler ise kalıcı sonuçlar vermediğinden dolayı tam olarak alternatif olamıyorlardı. Son yıllarda ise ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri oldukça başarılı şekilde uygulandığı için hastalar tarafından oldukça tercih edilmeye başlanmıştır.

Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı ise ciltle tam uyumlu silikon malzemeden üretilen ipler aracılığıyla yapılan Fransız Yüz Askısı sarkmaları düzeltmek ve cildi diri görünümüne kavuşturmak için kullanılan, klinik ortamda uygulanan, ameliyatsız bir yöntemdir.

Fransız askıda kullanılan ipler yaşlanmayı nasıl etkiler?

Fransız Askılama yönteminde kullanılan ipler asma, çekme ve düzeltme yaparak sarkmalar üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle yaşlanmayı tamamen durdurmak gibi bir özelliğe sahip değildir.

İşlem sonrası cildin sarkma nedeni ile kaybettiği ovali tamamlanır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklar azalır.

İplikler botoksun aksine kasları etkilememektedir. Buna bağlı olarak işlem uzun sürelidir, doğal bir sonuç ortaya çıkar. Faydasını uzun süre görmek mümkündür. Sonuç olaraksa ortaya tamamen yeni ve sağlıklı bir cilt çıkar.

İşlem sonucu uygulamadan hemen sonra gözle görülür biçimdedir. Cilt ile tam olarak uyum sağlaması 1 haftayı bulabilmektedir. 1 hafta sonunda eksik olduğu düşünülen bölgeler tamamlanır. İşlemin yüz bölgesi ile tam entegre olması 3 ayı bulmaktadır.

Fransız askısı yöntemi neden tercih edilmektedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en gelişmiş, en yeni yöntemdir ve kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 5 ila 10 yıl arasındadır. Fransız yüz askılama işlemi sayesinde hastalar ameliyata gerek kalmadan, klinik ortamda gayet konforlu şekilde ve kısa bir zaman dilimi içerisinde rahatsız oldukları görüntüden kurtulabilirler.

İplerin esnek olması sebebi ile oldukça rahat kullanılan ve kopma riski olmaması sebebi ile mimikleri etkilemeyen Fransız Askı işlemi sayesinde hastalar gergin bir görünüm kazabilirler.

Fransız askılama hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz ve vücut sarkmaları için uygun olan bu yöntem ile yanak, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval kısımları, kaşlar, boyun ve vücut bölgesinde göğüsler, kollar, kalçalar, bacaklar için kullanılabilmektedir.

Uygulama her cilt tipinde etkili midir?

İplikler sadece deri altında hacimsel değişiklikler yaratmaktadır. Bu nedenle işlemin aşırı sarkma ve kırışma yaşamış ciltlerde etkili sonuçlar veremeyeceğini kesinlikle unutmamak gerekir.

Eğer hekim sonucun hasta için yeterli olmayacağını düşünürse işlemi uygulamayı kabul etmeyebilir. Etkisi ve estetik açıdan hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak bir görüntü elde edebilmek için cilt ince ve hafif sarkıklık yaşıyor olmalıdır.

Cilt kalın ve ağır yapıda ise işlem için kullanılacak ipler etki etmeyecektir. İnce ve kırışmış ciltte de istenilen sonuç elde edilemeyecektir.

Fransız yüz askılama işleminin avantajları nelerdir?

Mimik hareketleri ile birebir uyumlu, doğal görüntüyü etkilemeyecek ve gözle görülemeyecek bir işlemdir.

Derinleşen çizgileri germe yöntemi ile açar ve kaldırma etkisi ile sarkmaları toparlar. Kişinin estetik açıdan kaybettiği özgüvenini tekrardan kazanmasını sağlar.

Dikiş izi olmadığı için sonrasında ek bir tedaviye ihtiyaç duyulmaz.

Klinik ortamda uygulandığından dolayı oldukça kolay ve konforludur. Sosyal hayata hemen dönülebilir.

Kadın, erkek, 35’den 70 yaşına kadar tüm hastalarda etkilidir. Yara yapmaz ve iz bırakmaz. Genel anestezi yerine lokal anestezi ile uygulanmaktadır.

Mimiklerde değişim yaratmaz bu nedenle sonuçlar son derece doğaldır. Zaman içerisinde gevşeme yaşanırsa ipleri kısa bir işlem ile tekrardan gerdirmek mümkündür.

Kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 2 gün ile 2 hafta arasında iyileşme süreci mevcuttur.

Kaç seans uygulama gerektirir?

Fransız Askısı uygulaması botoks vb. işlemler gibi kısa süreli değil 1 seans uygulama sonrası 5 ila 10 yıl kadar etki eden bir yöntemdir. İstenilirse beş - on yılda bir tekrarlanabilir.

Fransız Askı Uygulaması

Dinamik askı lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arası bir zaman diliminde uygulanmaktadır. Uygulama bölgesi öncesi yapılacak kontrol ile üzerinde çalışılacak bölgeler belirlenir ve ipler deri altına yerleştirilir. İpin germe işlemi sonrası tutunma bölgesi kulak üzeri saçlı deri içidir. İşlem sonrası oluşabilecek ağrı sebebi ile belirli bir süre ağrı kesici desteği ihtiyaç olabilir.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemden önce hastanın alması gereken bir tedbir ya da doktorun uygulayacağı ekstra bir tedavi yoktur. İşlem öncesinde ip ve askı işlemi hakkında hasta doktor tarafından en detaylı şekilde bilgilendirilmelidir.

Image Lightbox

Uygulama Sonrası Yan Etkiler

İşlem sırasında kullanılan ipler cilt ile tamamen uyumlu, dış malzemesi silikondan içi ise polyesterden yapılmış iplerdir. Bu nedenle iplerin kesinlikle yan etkisi yoktur.

İşlem sonrasında da meydana gelen yan etkiler oldukça azdır ve kısa zaman içerisinde kaybolur.

Hastalar işlemin ertesi günü günlük yaşantılarına devam edebilirler.

Bazı kişilerin ciltlerine bağlı olarak kanama yaşadıkları gözlemlenmiştir.

Doktorlar işlemden sonra hastalarına genellikle antibiyotik ya da ağrı kesici önerebilirler.