Karboksi Cilt Bakımı

Karboksi cilt bakımı ilk başlarda dolaşım problemlerini tedavi etmede kullanılan bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise selülit sorunlarında ve cilt esnekliğinin geri kazandırılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cildin en derin tabakasından en üst tabakasına kadar cildin oksijene doyması sağlanır. Bu sayede ciltte nem miktarında artış sağlanır. Ayrıca hücrelerin metabolizması da hızlandırılmış olur.

Karboksi cilt bakımının uygulama alanları nelerdir?

Kırışıklıklarda önemli derecede azalmalar sağlar. Ciltteki protein sentezini ve metabolizmasını destekler, cildin esnekliğini artırır.

Uygulanılan bölgede kan dolaşımını harekete geçirir, böylece ciltteki parlaklık, tazelik ve canlılık artar.

Ciltteki gözeneklerin metabolizmasını hızlandırır ve gözenek sorunlarına çözüm sağlar.

İstenmeyen akne ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar. Kan akışını hızlandırdığı için ciltte bulunan atıkların hızlı bir şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Çene ve boyun kırışıklıklarında etkili bir uygulamadır. Ciltte bulunan kolajeni ve elastinleri uyarır ve böylece cilt elastikiyetinde ve yoğunluğunda artış sağlar.

Vücutta bulunan selülitlerin giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Selülitlerin oluşmasına neden olan birikmiş yağ kitlelerini eritir.

Vücudun herhangi bir yerinde yapılan işlemler sonucunda ortaya çıkan şişlik, çürükler ve istenmeyen atıkların vücuttan hızla atılmasına yardımcı olur.

Liposuction gibi yağ aldırma işlemlerinden sonra ciltte oluşabilecek pürüzlenme sorunlarının giderilmesinde etkilidir.

Gebelik sonrasında veya cerrahi işlemler sonrasında vücutta oluşabilecek sorunların giderilmesinde etkili bir uygulamadır.

Karboksi cilt bakımı seans süresi ne kadardır?

Belirli bir seans sayısı yoktur, hastanın durumuna göre seans sayısına karar verilir. Bir seans yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Bilindiği üzere vücudumuzda bulunan kırmızı kan hücrelerinde hemoglobin oksijenleri bulunmaktadır. Karboksi cilt bakımında cilde uygulanan karbondioksit, kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobin oksijenlerinin serbest kalması ile birlikte absorbe edilir. Böylece oksijen serbest kalır ve cilde oksijen sağlanmış olur.

Bu işlem sırasında kan dolaşımı hızlanır, ciltteki atık maddeler atılır ve protein sentezinde artış gözlenir. Tüm bu işlemler sonucunda cilt tonu, cilt elastikiyeti ve ciltteki nem/yağ dengesinde artış sağlanmış olur. Akne ve sivilceler ortadan kalkar, kırışıklıklar ve selülitler yok olur.

Yan etkileri nelerdir?

Karboksi cilt bakımının gözlemlenmiş herhangi bir yan etkisi yoktur.

Uygulama Aşamaları

Uygulanacak bölge temizlenir, sonrasında toner uygulanır.

Cildin üzerine eşit şekilde jel tabakası yayılır.

Uygulanan maske ile cilt arasında boşluk olmadığından emin olunur. Bölge özenle kapatılır.

İşlemin etkisinin görülebilmesi için 15-20 dakika beklenir. Sonrasında maske yüzden çıkarılır.

Ciltte kalan fazlalık tortular temizlenir ve ılık su ile cilt durulanır.