Aquafacial Cilt Bakımı

Aquafacial sivilce ve elastin gibi cilt problemlerini gideren aynı zamanda cilt temizleme özelliğine sahip bir uygulamadır. Cildi detoksifikasyon yolu ile dış etmenlerden ve güneş ışınlarından korur.

Aquafacial Uygulama Ve Tedavi Süreci

Altı farklı aşamada gerçekleşen Aquafacial yönteminde ilk aşama, vortex adı verilen vakum sistemi yöntemi ile cildin cansız tabakadan arındırılmasıdır. Alınan sonuçlar mikrodermabrazyon gibidir ancak mikrodermabrazyondaki gibi kızarıklıklar, ciltte damarlanma ya da sert vakum hasarı gibi yan etkilere neden olmaz. Standart bir cilt bakımında olduğu gibi komedon preslerin ya da el uygulamalarının neden olduğu gözeneklerde tahrişler oluşması söz konusu değildir.

Bunun sonucu olarak cilt üst tabakadan sorunsuz bir şekilde tamamen ayrılır. Cilt üstteki tabakadan hiç hasarsız bir şekilde tamamen ayrılır. Daha sonra vortex adı verilen teknoloji yardımı ile elastin kaybı gibi sivilce gibi cilt problemleri etkisiz hale getirilir. Bu işlem serum infüzyonu ile yapılır ve cilde verilen bu serum sayesinde cilt elastin kolajen lifleri artık hyalüronik asit, peptit gibi ihtiyacı olan vitaminleri de almış olur. Akneli yüzlerde ise sivilceler temizlenir. Sonrasında ise cildi nemlendirmek için farklı serumlar uygulanır.

Bundan sonraki aşama led tedavisidir. Mavi led genelde akneli ciltlere uygulanır. Orta yaş insanlarda ise elastin kolajeni kaybından dolayı kırmızı led uygulanır. Bu şekilde hem sarkmanın önüne geçilmiş hem de sivilce problemi çözülmüş olur. Bu aşamadan sonra dikkat edilmesi gereken husus ise güneş koruyucu bir ürün kullanmak olacaktır.

Uygulamada baştan sona tek bir cihaz kullanılır. Cildin tahriş olmasına neden olacak ürünler kullanılmamaktadır. Uygulama sonrasında hasta çok daha berrak ve parlak bir cilt ile gündelik hayatına devam edecektir

Aquafacial Seans Süresi

Aquafacial cihazı ile gerçekleştirilen aquafacial işlemi, sadece 20 dakika sürmektedir. Ciltte herhangi bir iz bırakmaz ve tüm cilt tiplerine uygundur. Elastin kolajenler ve kullanılan zengin serum çeşitliliği sayesinde tüm yaş gruplarında parlak bir cilt elde etmek mümkündür. Ergenlik döneminde olanlar için ise özel led sistemleri ve sivilceler için özel tasarlanmış serumlar yardımı ile sivilcelerden kurtularak daha temiz ve sorunsuz bir cilt elde edilebilir.

Aquafacial kaç seans uygulanır?

Aquafacial kısa sürede gerçekleştirilebilen bir tedavidir. Bu nedenle de seans aralıkları tedaviye ilk başlanıldığında haftada bir dört kezdir. Daha sonrasında ise standart cilt bakımlarında olduğu gibi ayda bir veya cildin ihtiyaç durumuna göre altı ayda bir tekrarlamak yeterli olacaktır. Bu şekilde cilt temiz ve nemli kalacaktır. Aynı zamanda bebeksi bir görünüme sahip olacağı gibi diğer bir yandan da güneşe karşı korunmuş olur.

AQUAFACIAL UYGULAMA AŞAMALARI

I.

İlk aşama vortex adı verilen teknoloji yardımı ile cilt yüzeyindeki ölü tabakanın hasarsız bir şekilde temizlenmesidir.

II.

İkinci aşamada glikolik asit uygulaması yapılarak cildin üst tabakası altında bulunan ölü cilt hücrelerine bağlanan ya da yapışan madde bozulur, böylelikle cilt daha taze bir görünüme sahip olur.  Glikolik asit güneş lekelerinde ve yaşa bağlı oluşan lekelerde oldukça etkilidir. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirici etkiye de sahiptir. Bunun yanında akne ve siyah noktaya meyilli ciltlerde de çok olumlu sonuçlar vermektedir.

III.

Üçüncü aşama salisilik asit uygulamasıdır ve glikolik asitte olduğu gibi salisilik asit de cilt yüzeyindeki ölü hücre ve akne tedavisinde oldukça etkilidir.

IV.

Dördüncü aşamada cildin ihtiyacına göre çeşitli solüsyonlar kullanılır. Bu aşama daha çok ince çizgilerin ve lekelerin tedavisi için uygulanır.

V.

Beşinci aşamada ise peptid ve hyalüronik asit uygulaması yapılır. Hyalüronik asit cildin hayati aktivitelerini gerçekleştirmesinde büyük rol oynar. Cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar, cildin elastikiyetini korur ve kolajen üretimini artırır, cilt iltihabı ile savaşma konusunda oldukça etkilidir.

VI.

Son aşamada ise led ile cilde ışık verilmesidir. Bu aşama kolajen üretiminin hızlandırılmasında etkili olacaktır. Böylelikle cilt ilk tazeliğini ve parlaklığını hızlıca geri kazanacaktır. Led uygulaması her cilt tipine göre farklılık gösteren bir uygulamadır. Yukarda da bahsettiğimiz üzere akneli ciltlerde mavi led tercih edilirken elastikiyetini kaybetmiş orta yaş ve üzeri ciltlerde kırımızı led tercih edilir.