Dr. Nihat Dik

Evet, günaydın doktor programında küçük dokunuşlar ile büyük değişimde bu hafta Hande ile beraberiz. Baktığınız zaman Hande çok cici, çıtı pıtı, çok güzel bir kız. Ama yüzünde dikkatli bakılır ise, detaylı bakılır ise bir sürü iş var. Tabi Çağdaş dişlerine hemen girişiverdi. Biz de şimdi güzel bir jest yapacağız. Ne yapacağız hande? Diş etlerinin gözükmemesi için dudağı biraz daha aşağı indireceğiz. Onun haricinde Hande'nin yüzüne baktığımız zaman dediğimiz gibi güzel bir kız. Ama bakalı şöyle şikayetlerin var mı Hande? Özellikle söylemek istediğin.

Hande

Burnum da bir yamukluk var. O beni rahatsız ediyor.

Dr. Nihat Dik

Burnunda yamukluk var. Bununla ilgili daha önceden herhangi bir operasyon geçirdin mi?

Hande

Evet

Dr. Nihat Dik

Geçirdin. Peki, ne zaman geçirdin?

Hande

5 sene filan olmuştur.

Dr. Nihat Dik

5 sene önce. Memnun değilsin şuan. Çünkü kötü oldu. Onu ameliyatsız bir şekilde bu program çerçevesinde düzelteceğiz. Onun haricinde özel başka bir isteğin var mı Hande?

Hande

Gözaltlarım

Dr. Nihat Dik

Gözaltları. Ne şikâyetin var gözaltlarından?

Hande

Mor ve çökük.

Dr. Nihat Dik

Mor ve çökük. Evet, Hande'nin gözaltların da morluk var ve biraz çöküklük var. Problem uykusuzluk mu? Yoksa genetik olarak aileden gelen bir şey mi?

Hande

Genetik sanırım.

Dr. Nihat Dik

Nerelisin Hande?

Hande

Sivaslıyım

Dr. Nihat Dik

Sivaslısın. Peki, başka bir isteğin var mı bizden? O da çok kolay biliyorsunuz. Onu ben hemen 1-2 dakika içerisinde gözaltı morluğunu veya kırışıklığını veya çöküklüğünü hemen iğnesiz hallediyorum. Peki, başka ne istersin?

Hande

Siz ne görüyorsunuz mesela?

Dr. Nihat Dik

Ben ne görüyorum. Ben sanki diş sıkma gibi bir şeyler görüyorum. Alt tarafı kalın gördüm biraz. Onun için yüz inceltme botoksu bence çok çok iyi gider. Kaşlar da biraz daha havalı olsa süper olurdu diye düşünüyorum. Onun haricinde ben sizde görüyorum. Bakalım seyircilerimiz görecek mi? Hande'nin yüzünde ne görüyorsunuz? Hande biraz sağdan, profilden, karşıdan, soldan bir bakayım. Ne görüyorlar? Evet, ne görüyorsunuz?

Hande

Ne görüyorlar?

Dr. Nihat Dik

Evet, Hande göremiyorlar. Göremedikleri şey çenen. Hande'nin çenesi yok. Çok küçük bir çenesi var. Hande’ye biraz çene yaptığımız zaman Hande'nin çenesi muhteşem olacak. Onun için Hande’ye ben çene yapacağım. Hep beraber Hande’ye çene yapacağız, burun yapacağız, dudaklarını biraz indireceğiz, gözaltı ışık dolgusu yapacağız, hafif güzel bir estetik dolgu ile yüz inceltme botoksu hepsini birden bu hafta yapacağız Hande’ye. Bakalım Hande'nin estetiğini beğenecek misiniz? Küçük küçük dokunuşlar ile. Başlayalım mı?

Hande

Evet, lütfen

Dr. Nihat Dik

Tamam. Önce, botokstan başlıyoruz. Estetik botoks diyoruz ve yüz inceltme botoksu diyoruz. Bugün bunları yapıyoruz. Hadi başlayalım. Her zamanki gibi önce fotoğrafımızı çekiyoruz. Fotoğraflarımız hazır onlar kayıta girdi. Şimdi neler yapacağımızı tekrar kamera karşısında bir daha anlatalım. Kaşlarımızı çatıyoruz. Çattığımız noktalara çok hafif estetik botoksu yapacağız. Yine kaşlarımızı yukarıya doğru kaldıracağız. Şuralardan çok hafif kaşlar yukarı kalkacak. Bunun haricinde hafif diş etleri gözüküyor. Onun için ne yapacağız? Biraz dudak indirme botoksu yapacağız. Yani, bu noktalardan aşağı doğru dudağımız biraz incelteceğiz. O zaman çok güzel olacak. Peki, kozmetik botoksumuz bu kadar mı? Evet, bu kadar. Ama bir de yüz inceltme botoksu yapacaktık. Yüz inceltme botoksu için şurada gördüğünüz çıkıntı var ya, biz bunu böyle yapacağız. Yani içerden çektiğimiz çizgi şeklinde olacak. Bu köşeli yapı, şu köşeli yapı gidecek. Onun yerine bu şekilde yapınca ne olacak Hande'nin yüzü? Daha ince ve daha hoş gözükecek. Peki, biz tabi bunların hepsini bir günde yapıyoruz, ediyoruz, çekiyoruz. Ama siz bunları bütün hafta boyunca izliyorsunuz. Peki, ikinci gün neler yapacağız Hande’ye? Botoks işini bitirdik. Botoks işini bitirdikten sonra ikinci gün ne yapacaktık? Gözaltı ışık dolgusu. Şu bölgeleri görüyorsunuz Handede de. Bu bölgeler Hande'nin rahatsız olduğu hafif morumsu olan bölgeler. Bu bölgelere gözaltı ışık dolgusu yapacağız. Orada da mutlu olacağız. Gelelim Perşembe gününe. Perşembe gününde izleyeceğiniz işlemi anlatayım size. Hande'nin bu programa katılmasındaki en büyük nedenlerden biri. Burnunda 4-5 sene önce yapılan ameliyattan sonra oluşan bir ufak deformasyon. Yani, buruna baktığınız zaman, burun hafif sola doğru kayık ve şu bölgede de doku eksikliği var. Bir de ne eksikti, ne yoktu? Çenemiz yoktu.

Hande

Çenemiz yoktu.

Dr. Nihat Dik

Çenenin de bu bölgesine çok güzel bir şekilde çene dolgusu yapıyoruz. Ameliyatsız burun dolgusu ve ameliyatsız çene uzatma operasyonlarında sonra Hande'nin yeni yüzünü bakalım beğenecek misiniz? Hande nasılsın?

Hande

Çok iyiyim.

Dr. Nihat Dik

Estetik botoksumuz bitti biliyor musun?

Hande

Gerçekten mi?

Dr. Nihat Dik

Evet, gerçekten.

Hande

Çok hızlı oldu.

Dr. Nihat Dik

Çok hızlı aynen. Şimdi ne yapacağız? Çağdaşa biraz destek vereceğiz. Ne yapacağız? Dudaklarımızı. O diş etlerini yukarı doğru sıyırdı. Biz de dudağı aşağı doğru indirirsek bu iş süper olur. Hadi yapalım mı?

Hande

Evet, lütfen

Dr. Nihat Dik

Evet, onun için tam şuradan giriyoruz ve çok az buraya botoks yapıyoruz. Bitti. Çok az da buradan yapıyoruz ve bitti. Evet, bu kadardı, o da bitti. Ne kaldı geriye? Yüz inceltme botoksu. Hadi yüz inceltme botoksu için biraz daha toksin alalım. Böle dişlerini sıkıyorsun. Evet, yüz inceltme botoksunda veya diş sıkma problemlerinde. Problemimiz olup olmadığını öğrenmek için azı dişlerinizi sıkmanız gerekiyor. Şu şekilde azı dişleriniz sıktığınızda, şuranızda kemik gibi ele gelen bir yapı olur. Bu kemik gibi ele gelen yapı sizin diş sıktığınızda ki kasınızın alt çeneye bağlandığı yerdir. Biz burayı gevşettiğimiz de otomatik olarak yüzünüz incelir. Ama diş sıktığınızda elinize gelmiyorsa o zaman öyle bir probleminiz yok demektir. Bir tane de burada ele gelen yer var. Bir de burada. Ne oldu? Bu taraf bitti. Diğer tarafa da bakalım. Yine dişimizi sıkıyoruz. Bak nasıl belli oluyor. Gördük mü? Bırak. Sık. Tam şurası bak kemik gibi. Tam bu noktalara, birleşim yerlerine giriyoruz ve o bölgelere dolgumuzu yapıyoruz. Gözaltı ışık dolgusu kimlere yapılır Hande? Gözü senin gibi olanlara.

Hande

Evet.

Dr. Nihat Dik

Gözünüzün altı mor ise veya kırışık ise veya çukur ise o zaman gözaltı ışık dolgusunu hak ediyorsunuz demektir. Peki, gözaltı ışık dolgusunu nasıl yapıyoruz? İğne ile mi yapıyoruz?

Hande

Evet

Dr. Nihat Dik

Hayır, bilemedin. İğne ile yapmıyoruz. Gözaltı ışık dolgusunu uzun bir kanüle ile yapıyoruz. İğne ile yapmıyoruz. Çünkü iğne ile yaparsak Hande'nin gözaltı daha da mor olur. Kanar, kılcal damarlarda problem olabilir. Bunun için uzak bir noktadan giriyoruz ve iğne olmayan bir kılavuz ile gözaltlarının her tarafına kolajen bırakıyoruz. Bu kolajen onun gözaltında hem morluğun azalmasına neden olurken hem de o çukur bölgelerin dolmasını sağlıyor. Yani, çok yorgun bile olsa, sabah gözaltları asla mor ve çukur gözükmüyor. Nasılmış?

Hande

Süper

Dr. Nihat Dik

Süpermiş. O zaman yapalım görelim. Ha bu arada. Hiçbir şekilde uyuşturma yapmadık. Anestezik krem sürmedik. Hiç bir şey yapmadık.

Hande

Evet, hiç de acımadı.

Dr. Nihat Dik

Hiç de acımadı da. Duydunuz acımadığını söyledi. Yaptıktan sonra bakalım. Acıdı mı?

Hande

Hayır

Dr. Nihat Dik

Biraz acımıştır.

Hande

Acımadı

Dr. Nihat Dik

Acımadı, gene acımadı. Peki. Hande ne oldu biliyor musun? Bu taraf bitti.

Hande

Bu kadar mıydı?

Dr. Nihat Dik

Bu kadar. Ne oldu? Beğenmedin mi?

Hande

Süpersiniz.

Dr. Nihat Dik

Peki. Hoppa. Bakalım. Ayna da göstereyim mi sana? Hadi bu tarafı da sileyim eşit olsun. Ayna, ayna güzel ayna nerede? Ne diyorsun?

Hande

Bence iyi.

Dr. Nihat Dik

Bence de. Evet, Hande beğendi. Beğendiği için bu tarafına da yapalım. Beğenmeseydi yapmayacaktık bu tarafına. Evet, bu tarafına da yapıyoruz. Yapalım mı?

Hande

Evet, lütfen

Dr. Nihat Dik

Lütfen dedi. Duyduk zilin sesini. Gözaltı ışık dolgusu başladı. Hande gözaltı ışık ile ilgili bizim işimiz bitti desem.

Hande

Çok hızlı

Dr. Nihat Dik

Çok hızlı. Bekliyor muydun bu kadar çabuk olacağınız? Uyuşturmadıkta.

Hande

Bütün gün gider düşünmüştüm.

Dr. Nihat Dik

Bütün gün gider diye düşünmüştün. Ama gitmedi. Ne yapacağız? Bir şey yapmayacağız. Mutlu olacağız. Gülümseyeceğiz. Bravo. Hande bu işi öğrendi. Peki, nedir fikrin?

Hande

Çok iyi hissediyorum.

Dr. Nihat Dik

Çok iyi hissediyoruz.

Evet, bugün Hande'nin burnunu yapacağız. Burnuna ne yapacağız? Daha önceden yapılmış ameliyat komplikasyonunu, yani hatasını düzelteceğiz. Bugün ameliyatsız bir şekilde, az sonra 1 dakika veya 2 dakikalık bir süre içerisinde hem burnundaki eğikliği, hem de burnunun bu kısmındaki eksikliği düzelteceğiz. Onun haricinde, başka ne yapacağız Hande? Bir de ameliyatsız çene uzatma yapacağız bugün. Yaklaşık o da birkaç dakika sürecek. Bugünkü bu 5 dakikalık bu süre içerisinde hem burun, hem çene düzeltme, ikisi birden olacak. İzleyin ve görün. Evet, Hande'nin burnuna yaptığımız dolgu yaklaşık birkaç yıl orada kalacak. Belki 2 yıl, belki 3. Belki daha fazlada kalabilir. 2-3 yıldan sonra %30’u yine orada kalmaya edecek. Hande’ye ben göstermiyorum burnunu. Aslında benim burnu ile olan işim bitti. Yine sürpriz Hande için. Burnun bitti çünkü. Burnunu gösterdiğimde şok yaşamayacaksın tamam. Aynamızı verelim mi? Hande burnuna bakıyor. Bakalım beğenecek mi?

Hande

Gerçekten mi?

Dr. Nihat Dik

İnanabiliyor musun?

Hande

Yamukluk gitmiş sanki.

Dr. Nihat Dik

Yamukluk gitmiş sanki. Şöyle bir iyice silelim. Evet, ne diyorsun?

Hande

Çok teşekkür ederim.

Dr. Nihat Dik

Her iki taraf aynı. Beğendin mi?

Hande

Çok beğendim.

Dr. Nihat Dik

Bakalım şöyle. Evet, fena olmamış. Ne diyorsun?

Hande

Süpersiniz.

Dr. Nihat Dik

Evet, dolgumuz süper oldu. Hande bunda çok mutlu. 2-3 sene kadar artık Hande’nin hiçbir şikâyeti kalmadı. Belki de tekrar hiçbir şikayeti olmayacak. Ne yapalım Hande?

Hande

Çok güzel olmuş. Bu kadar hızlı hiç beklemiyordum. Teşekkür ederim.

Dr. Nihat Dik

Evet, Hande çok güzel dedi. Çok güzel üzerine biz daha artık burnu ile devam etmiyoruz. Neye geçiyoruz?

Hande

Çene

Dr. Nihat Dik

Çeneye geçiyoruz. Çünkü hakikaten güzel oldu. Çene dolgusu hazırlıyoruz. Bakalım çeneyi de beğenecek misiniz?

Hande

Kesin beğeneceğim.

Dr. Nihat Dik

Peşin, peşin beğendik. Yapmasakta olur artık. Değil mi? Şimdi çene geliyor. Hande nasıl hissediyorsun?

Hande

Süper. Artık duymaktan sıkıldınız herhalde.

Dr. Nihat Dik

Yok sıkılmadık. Her zaman duyuyoruz çünkü. Peki, en kısası çene oldu galiba. Kaç saniye sürdü. 30 saniye ancak. Değil mi?

Hande

Bence 20 saniye

Dr. Nihat Dik

20 filan sürdü. 20 saniyede çenemiz bitti. Niye? Çenenin yeri belli. Yapmamız gereken şeyler belli. Yeni çeneni görmek ister misin? Ayna gelsin. Bir de çene görelim bakalım.

Hande

Çok güzel.

Dr. Nihat Dik

Nasıl?

Hande

Çenem var.

Dr. Nihat Dik

Çenen var. Peki, daha önceden çenenin küçük olduğunu fark etmiş miydin hiç?

Hande

Fotoğraflarda fark ediyordum.

Dr. Nihat Dik

Fotoğraflarda fark ediyordun. Ama günlük yaşamda fark etmiyordun. Hâlbuki milimetrelerle ölçülebilecek uzunlukta. Çeneni uzatmak yüzünün şeklini tamamen değiştirdi. Evet, sayın seyirciler Hande çok çok mutlu. İlk oturduğunda buraya Hande’ye baktık. Neler yapacağız dedik. Bakın ne kadar çok şey çıktı. Bakalım yarın Hande'nin yüzünde makyajıyla, saçıyla, giyimiyle bakalım siz neler göreceksiniz? Bu yaptıklarımızın da biraz oturması gerekiyor biliyorsunuz. Botoks için birkaç güne ihtiyacı var. Dolguların biraz su çekip şişmesi lazım. Biraz onların ihtiyacı var. Bunlar tam oturduğu zaman Handeyi stüdyoda bakalım tanıyabilecek misiniz? Hande çok havalı olacak. Değil mi Hande?

Hande

Evet

Dr. Nihat Dik

Bizi izlemeye devam edin diyoruz. Yarın finalde Hande’yi kaçırmayın sakın.