Dış Ses

Yüz gençleştirme yöntemlerinden örümcek ağ estetiği. Kimler örümcek ağı estetiği yaptırabilir? Dr. Nihat Dik işlemin yaklaşık 10 dakika sürdüğünü ve 10 yaş kadar gençleşebileceğimizi belirtiyor.

Burcu Sarıca

Sadece 10 dakika da ameliyatsız, ağrısız, kesiksiz 10 yaşa kadar gençleşebiliyoruz. Örümcek ağı estetiğimizden bahsedeceğiz bu haberimizde size. Medikal estetik hekimimiz Dr. Nihat Dik ile beraberiz. Hocam, merhaba.

Dr. Nihat Dik

Merhaba

Burcu Sarıca

Örümcek ağı duyuyoruz ama nasıl uygulanıyor? Bize kısaca anlatır mısınız hocam?

Dr. Nihat Dik

Evet, örümcek ağı ipliği dediğimiz iplikler aslında zaten ameliyat iplikleri. Bu ameliyat iplikleri doku içerisinde en uzun sürede eriyen ameliyat iplikleri. Yaklaşık 3 ay ömrü var. O ameliyat iplikleri hastamızın, mankenimizin şöyle gösterdiğimizde yüzünde bu şekilde, kafes şeklinde cilt altına yerleştirdiğimiz takdirde ve sonrada kafes tekniği oluşturacak şeklinde enlemesine yerleştirdiğimiz takdirde yüzdeki özellikle orta yüzdeki yani orta yüz dediğimiz şu bölümde ki sarkma yani yanak sarkmasını tamamen yukarıya doğru gerebilmek için çok küçük iğnelere yerleştirilmiş ameliyat ipliklerini cilt altı dokuya yerleştirme işlemidir. Biz buna kısaca örümcek ağı diyoruz?

Dış Ses

Örümcek ağı estetiğinde kullanılan ipliklerin doğal olması, ilerde cildimizde oluşabilecek etkileri de ortadan kaldırıyor. Ayrıca iplikler 3 ay içinde eriyor, yok oluyor.

Burcu Sarıca

Peki, hemen etkiyi görmeye başlıyor muyuz?

Dr. Nihat Dik

İlk hafta ödem etkisi olacak. Ödem gittikten sonra hemen etkiyi görmeye başlayabilirsiniz.

Dış Ses

İşlem sonrasında insanlar sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyor.

Dr. Nihat Dik

30 yaşını almış bütün kadınlara bir duyurudur. Yaşlanmak istemiyorsanız mutlaka örümcek ağı estetiği ile ilgili bir estetik doktoru ile görüşmelerinde yaşlanmamak açısından fayda var.

Burcu Sarıca

Dolgu ve botokslar ile de kombine ediliyor mu bu örümcek ağı estetiği?

Dr. Nihat Dik

Kesinlikle ben özellikle dolgu ve botoks ile kombinasyonu yönündeyim. Çünkü o zaman 10 yaş garanti de edebilirsiniz. Çünkü o zaman 30 dakika kadar bir uygulama süresi sürüyor. Ama 10 yaş garanti oluyor.

Burcu Sarıca

Peki, hocam bu kullanılan ipliklerin daha sonra bize bir yan etkisi olabilir mi? Ya da bir tehlikesi var mı?

Dr. Nihat Dik

Efendim, kullanılan iplikler 3 ay içerisinde eriyip yok olduklarından size herhangi bir zararı dokunmayacak. Çünkü bunlar kalıcı iplikler değil. Biliyorsunuz, ameliyat iplikleri kalıcı olanlar ve eriyebilen, emilebilen diye 2’ye ayrılır. Bu bizim kullandığımız iplikler en uzun sürede eriyen ameliyat ipliklerinden. Yani, polidiaksonon dediğimiz pdo ipleri. Onun için 3 ay içerisinde kesinlikle erirler. Cilde ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Bu iplik aynı zamanda iğnenin içerisinde, bu plastik kısma doğru içerden de devam etmektedir. Evet, bir tane ilk başta şöyle bir yerleşim gösterelim. Gördüğünüz gibi derinin altında ki dokuya hemen ince paralel şekilde ilerliyoruz. Ve bu iplikleri yerleştirmeye devam ediyoruz sıra sıra.

Burcu Sarıca

Peki, hocam işlem bitti. Şimdi hastamızın özellikle dikkat etmesi durumlar var mı? Ne yapacak?

Dr.Nihat Dik

E tabi ağzımızı kocaman açmayacağız. Çünkü iplikleri yeni yerleştirdik. İpliklerin en az yerleşmesi için ve ödemin gitmesi için en az 1 hafta lazım. Bu bir hafta veya 2 hafta boyunca çok aşırı sıcak yerlerde bulunmayacak. Hamam sauna gibi yerlere gitmeyecek. Onun haricinde yüzünün üzerine yatmayacak.  Yüzünü ovuşturup, kırıştırmayacak. Biz hastamıza evde kullanması için bir haftalık yüzüne bir atel vereceğiz. Vücudun hemen hemen her bölgelerinde örümcek ağı uygulanabilir. Gıdı bölgesinde uygulanabilir. Yüzde uygulanabilir. Kaş ve alın bölgesinde, dudak çevresinde, dudak üstünde, dudak çizgilerini oluşturmada onun haricinde boyunda, dekoltede, kol altlarında, iç bacakta, karında yani vücudun hemen hemen her yerinde örümcek ağları ipliklerinden faydalanıyoruz.

Burcu Sarıca

Nasıl hissediyorsunuz?

Hasta

Gayet iyi hissediyorum. Doktor beyinde eli çok hafifmiş. Sadece iğnenin deriye girdiğini hissettim. Onun dışında hiç bir ağrı, acı yok.

Burcu Sarıca

Mutlu musun?

Hasta

Çok, çok mutluyum.