Ebru Akel

Pekâlâ, şimdi biliyorsunuz. Bugün, yeni biri gelecek. Hülya. Kendisi 49 yaşında, genç yaşta eşini kaybetmiş. 2 yaşında olan oğluna adamış kendini, kendisini hayat şartları, sıkıntılar yüzünden ihmal etmiş. Yaşı nedeniyle cildinde oluşan sarkmalardan, gözaltı morluklarından şikâyetçi.

Dr. Nihat Dik

Tam da benim konum. Oralardan çok iyi çalıştım istediğiniz kadar sorabilirsiniz.

Ebru Akel

Pekâlâ, gülümsemeyi çok seviyor. Ama kırışmadan gülmek istiyor ve doğal gülmek istiyor.

Dr. Nihat Dik

O zaman çok natürel uygulamalar yapmamız lazım. Aşırıya kaçmamak lazım.

Ebru Akel

Şimdi Hülya Hanım diyor ki: sarkmalar, gözaltı morluklarından kurtulabilir miyim? Şimdi bu gözaltı morlukları başlı başına bir konu biliyorsunuz.

Dr. Nihat Dik

Gözaltı morlukları neden olur? Önce, ben bir tedaviye yaklaşırken, bakarken bunu nasıl tedavi ederim diye düşünmem. Bu neden oluyor? Neden olduğunu tedavi edersen zaten konuyu da tedavi etmiş olursun.

Ebru Akel

Nedir gözaltı morluğunu yaratan?

Dr. Nihat Dik

Gözaltı morluğunun sebebi nedir? Biliyor musun? Önce bir ırsîdir. Bu genetiktir. Şimdi bir insan, ne kadar yaparsa yapsın gözaltı morluğu olmuyorsa olmuyordur kardeşim. Şimdi bazı insan ne yaparsa yapsın gözaltı morluğu geçmez. Burada ne yapılabilir. Deri çok incedir. Derinin hemen altındaki gözaltını besleyen kan damarlarını, deriye çok yakın olduğu için ve oradaki yağ tabakasını üstten deriye baktığınız zaman alttaki yağ tabakasını ve besleyen damarları mor görürsünüz. Yani aslında bazı kişilerde o bölgede lenfatik drenaj problemi vardır veya toplardamar problemi vardır. Bunları aşmanız lazım. Bunun için ne yapıyoruz o bölgede? Ya K vitaminli göz serumları sürüyoruz ya da hırudoid dediğimiz, burada sülük tedavisi de çok işe yarayabilir. Ama o bölgeye ışık dolgusu yapmak en hızlı çözümdür. Onun haricinde 5 nokta mezoterapisi denen bir yöntem var. Hem yüzü lifting yapar hem de o 5 nokta mezoterapisi yaptığımız ilacın bir de gözaltı mezoterapisi var. Gözaltı morluk terapisi yapmakta gözaltı rengini çok açar.

Ebru Akel

Ve işte şimdi, biraz yüzünü güldüreceğiz Hülya Hanımın. Gerçi ne kadar güzel gülen bir yüz ile geldiniz buraya.

Hülya Hanım

Çok teşekkür ederim. Merhaba

Dr. Nihat Dik

Merhaba Hülya Hanım.

Ebru Akel

Diyor ki Hülya Hanım gülmeyi çok seviyorum, kırışmadan gülmek istiyorum. Morluklardan, sarkmalardan şikâyetçiyim.

Dr. Nihat Dik

Evet, bunun diğer adı da ne biliyor musunuz? Güzel yaşlanmak. Ama şöyle bir şey yapacağız. Çok güleceğiz, gülünce ne oluruz kırışırız. Ama elastikiyetimiz olursa, cildimiz elastik olursa kırışmayız. Demek ki cildimizin elastikiyetini artırmamız gerekiyor. Elastikiyet artırıcı güzel tedaviler yapacağız. Neler yapacağız anlatayım mı?

Ebru Akel

Lütfen

Dr. Nihat Dik

Bir kere her şeyden önce bir mikro botoks uygulaması yapacağız. Alnımıza ve kaz ayaklarımıza. Gözaltına az önce bahsettiğim gibi mutlaka bir ışık dolgusu uygulaması yapmam lazım. Onun haricinde dudaklar ile ilgili küçük problem var. Yanaklar da hafif bir sarkma var. Örümcek ağı mutlaka, örümcek ağı ve askı yapmam gerekecek. Onun haricinde bir de gençlik aşısı dediğimiz güzel bir uygulama var. Hastanın kendi kanından elde ettiğimiz büyüme faktörlerini, somon DNA’sı hyalüronik asit, vitaminler, proteinler ve amino asitler ile karıştırıp, hepsini yüzünüze yedireceğiz. Ne olacak biliyor musunuz? O cildinizi, yüzünüzü, vücudunuzu saran o güzel kıyafetiniz yani derinizin likrasını artıracağız. Yani güzel, likralı, mis gibi cildimiz olacak. Hafif de bir leke problemi var. Ama şimdi, artık lekenin zamanı değil. Yalnızca ne diyoruz? Güneşten korunun, asıl tedavi budur. Onun için burada güzel bir güneş koruyucu hediye edeceğiz.

Hülya Hanım

Oldu. Çok teşekkür ederim.

Ebru Akel

Hazır mısınız efendim tüm bunlara?

Hülya Hanım

Evet, hazırım

Ebru Akel

Dişler ile ilgili problemler görüyorum. Ama bununla ilgili mutlaka uzmanlarımız sizi yakından inceleme altına alacaktır. Ben tüm bu güzellik hareketinde bunlara dikkat edilmesi istiyorum. Ne dersiniz Nihat Bey?

Dr. Nihat Dik

Kesinlikle. Dişleriniz çok şey değil. Biraz parlatılmaya ihtiyacı var. Onun haricinde diş probleminiz gözükmüyor. O kadar dişçiler ile program yapınca bende biraz ucundan kaptım. Ama geneli iş galiba benim burada.

Ebru Akel

Sizin hayaliniz nedir? Kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz?

Hülya Hanım

Şöyle bir şey, daha öncesinde de anlattığım gibi, yani bu benim için görsel bakım çok önemli. Yani kendime bakmayı seviyorum. Tabi ki imkânlarım doğrultusunda. Bazı şeyleri kendim yapabiliyorum. İşte diyet yapabiliyorum, zayıflayabiliyorum, kilo verebiliyorum. Ama bazı müdahale edemediğim şeyler var. Mesela Nihat Bey’in yaptığı şeyler. Onları kendi kendimize yapamıyoruz. Ama evet, güzel yaşlanmak istiyorum. Kendime iyi bakmak istiyorum. Spor yapmaya çalışıyorum. Elimden geldiği kadar her şeyi yapmaya çalışıyorum. O yüzden de bu söylenen şeyler, işte bu kırışıklıklar, işte sarkmalar onlar beni rahatsız ediyor.

Ebru Akel

Bakalım nasıl olacak? Hazır mısınız bu yolculuğa?

Hülya Hanım

Kesinlikle hazırım.

Ebru Akel

Peki, efendim. Kolay gelsin. Çok teşekkür ediyorum.

Hülya Hanım

Ben teşekkür ediyorum.

Ebru Akel

Nihat Bey size emanet.

Dr. Nihat Dik

E gir koluma da gidelim.

Hülya Hanım

Gidelim.