Hilal Ergenekon

Günaydın doktor. Hoşgeldiniz.

Dr.Ali Osman Apaydın

Günaydın, Hoşgeldiniz. Nasılsınız?

Dr. Nihat Dik

Günaydın. Herkese günaydın. Sağ olun, teşekkür ederim. Her zamanki gibi enerjiğim.

Dr.Ali Osman Apaydın

Evet, bizde öyle bir program sunmaya çalışıyoruz.

Hilal Ergenekon

Evet

Dr.Nihat Dik

Sunuyorsunuz da zaten.

Dr.Ali Osman Apaydın

Teşekkür ederiz. Çok sağ olun.

Dr. Nihat Dik

Bugün ne konuşacağız? Bugün 4 işlem konuşacağız. Çünkü yanda da gördüğünüz gibi katılımcımıza 4 işlem yaptık. Bunlardan bir tanesi var olan ve istemediği siyah benlerini radyo frekans tekniği ile iz bırakmadan yok etmek.

Dr.Ali Osman Apaydın

İstedikleri de varmış. Bir ikisi kalsın demiş.

Dr. Nihat Dik

Evet, evet. Çünkü birkaç tane beni var. Bunlardan birkaç tanesini katılımcımız istemedi. Onları yok ettik. Ama isteseydi hepsini yok ederdik. Ama bunu da iz kalmadan yapmamız gerekiyordu. Çünkü yüzü ile para kazanan bir arkadaş bu.

Hilal Ergenekon

Peki, ben yok etmek tehlikeli mi? Hep bunu duyarız ah tehlikeli dokunmamak lazım diye.

Dr. Nihat Dik

Evet, ben yok etmek tehlikeli mi? Hayır, yıllardır söylenen şey şu benlerden çok rahatsızım ne yapsam, ne etsem? Ama benlerle de oynamamak lazım Doktor Bey Nasıl yapacağız? Efendim size oynamayın diyen biziz. Bırakın biz oynayalım.

Dr.Ali Osman Apaydın

Oynayacak olan bizleriz diyorsunuz.

Dr. Nihat Dik

Oynayacak olan biziz, siz oynamayın diye söylüyoruz.

Hilal Ergenekon

Siz kendiniz oynamayın.

Dr. Nihat Dik

Evet, çünkü bir benin kötü huylumu, iyi huylumu olduğunu bilecek olan kişi kimdir?

Hilal Ergenekon

Doktor

Dr. Nihat Dik

Doktordur. Biz kimiz? Doktoruz. İyi huylumu, kötü huylumu zaten bir ben şöyle bir göz kırpar. Tamam mı? Bırakın onu patolojiye göndermeyi, gördüğünüz zaman %99,9 bir ben kötümü iyimi biz biliriz. ABCDE kuralı vardır benlerde. Bunlar nelerdir? Bene şöyle baktığınız zaman rengi, dağılımı.

Hilal Ergenekon

Nasıl renktir o mesela?

Dr. Nihat Dik

Hiç böyle ormanda güzel bir mantar gördünüz mü? Orman köylüleri bilirler. Çok ormanımız olmasa da Türkiye’de. Orman köylüleri bilirler. O kadar albenisi yüksektir ki. Mavi, mor, kırmızı, yeşil. Bir mantar o kadar rengârenktir ki ille de beni al der. Diğerlerinin arasında hemen göze batar.

Dr.Ali Osman Apaydın

Belli ki zehirlidir.

Dr. Nihat Dik

İşte o zehirlidir. Tamam mı? Benlerde öyledir. Rengârenktir. Bir, çok hızlı büyür. İki, çevresi yuvarlak değildir, düzensizdir. Örümcek gibi böyle her tarafa kollarını atmıştır. Ondan sonra, baktığınızda, süresini söyledik mi?

Dr.Ali Osman Apaydın

Çabuk büyür, hızlı.

Dr. Nihat Dik

Hızlı büyür. Çevresini söyledik. Hızlı büyümesini söyledik. Rengini söyledik. Tamam mı? Bunlara baktığınız zaman, zararlı olmayan ben, çevresi yuvarlak, tek renkli, uzun süredir o zaten orda durur.

Dr.Ali Osman Apaydın

Büyümeyen, küçülmeyen

Dr. Nihat Dik

Büyümez, küçülmez orda durur. Ya da çok uzun zaman içerisinde yavaş yavaş büyür. Ancak kötü huylu ise. Bir gün şey yaparsın, “Geçen hafta bu yoktu nereden çıktı?” olur. Şeydir, böyle damarlıdır çevresi. Çünkü saldırgandır. Sürekli karnı açtır. Sürekli beslenmek ister. Kanser bu işte. Zaten vücudun herhangi bir yerindeki kanserin aynısıdır. Ama dışarıdan baktığınız zaman göz ile hemen anlarsınız. Acaba dediğiniz durumda rezeke edilir. Zaten biz de onu yapıyoruz. Alırız o beni göndeririz patolojiye. Patoloji sonucuna bakarız. Eğer patoloji sonucunda iyi çıkmışsa ne ala problem yok. Bugüne kadar benim patolojiye gönderdiğim benlerin hepsi Allaha şükürler olsun temiz çıktı. Ama çokta nadir gözükür. Gençlerde çok nadiren gözükür zaten benlerde. Genelde 50 yaş üstü, güneş hasarı çok almış ve güneşten çok etkilenmiş, ailesinde de genetik olarak kanser olan kişilerde, yani deri kanseri olan kişilerde gözükür zaten. Durup durduğunuz yerde herkes de gözükmez. Ufak tefek selim benler ile bunu ayırmak lazım. Doktorunuz problem yok diyorsa yoktur

Dr.Ali Osman Apaydın

Yok diyorsa nasıl giderilir? Görüntüler de izlediğimiz.

Dr. Nihat Dik

Nasıl giderilir iz kalmadan? Evet, görüntüler de izlediğiniz şekilde. Görüntüler de ne oluyor? Önce o bölgeyi uyuşturuyoruz. Ondan sonra elimizde küçük, kalem gibi bir alet var. o kalem gibi alet ile oraya radyo frekans veriyoruz. Radyo frekans ile oradaki ben karbonize oluyor. Yani, buhar olup, uçuyor. Ama ısı ile değil. Radyo frekans dalgaları ile yaptığınız için iz kalmıyor.

Hilal Ergenekon

Nasıl bir dalga bu?

Dr. Nihat Dik

Normal bildiğiniz radyo frekans dalgasının cilde uygulanmış hali. Ama oradaki radyo frekans gördüğünüz çok ince bir tel ile uygulandığı için bir daha hastanın elinde bir plaka var. O plaka ile de enerji bir taraftan gelip diğer taraftan gidiyor. Yani, RF teknolojisi.

Hilal Ergenekon

Yani, işte bir şeyin modası vardır ya. Bir zamanlar Marilyn Monroe’nun beni çok popüler iken insanlar makyaj yaparken oraya da bir tane ben koydururlarmış. 1 tane 2 tane boyunda, yüzde filan şık duran benlerden bahsetmiyoruz. Ama istemediğimiz belki çok f

Dr. Nihat Dik

Bu hastamızda 3-5 tane var. Görüyoruz. Ama yüzünde 100 tane beni olanda var.

Hilal Ergenekon

2 tanesi kalsın. Gerisi gitsin demiş.

Dr. Nihat Dik

Evet

Dr.Ali Osman Apaydın

Senin dediğin gibi, yani onlar böyle seviyordur onları. Bunları almayın der, diğerlerine dokunun der. İstediği kadar.

Dr. Nihat Dik

Aynen öyle. Bu hastada da benleri bu şekilde temizledik. Tahminen 2-3 hafta sonra ondan hiçbir iz kalmayacak. Tamamen iyileşecek. Sıkıntı olmayacak.

Hilal Ergenekon

Bu radyo frekans da benden kurtulurken, tamamen bir kerede kurtulabiliyor muyuz? Yoksa seans seans gelmek mi lazım? Belli bir süreç mi lazım.

Dr. Nihat Dik

Yüz bölgesindeki benlerde 1 kere de kontrole çağırıyorum. Ama kontrole geldiklerinde birer kahve içiyoruz, geri gidiyorlar. Olsun ben bir görmüş olayım diyorum. Ya da çok hafif bir iz kalmış oluyor. Ona da ya radyo frekans ya da lazer ile tekrar ufak bir müdahale, bazen çok nadiren yapabiliyorum. Ama onun dışında radyo frekans tekniği çok başarılı.

Hilal Ergenekon

Peki, lekede de kullanılıyor mu radyo frekans tekniği?

Dr. Nihat Dik

Efendim

Hilal Ergenekon

Lekede de kullanılıyor mu, leke tedavisinde?

Dr. Nihat Dik

Leke de de kullanılıyor. Özelikle keratöz şeylerinde, güneşe bağlı oluşan keratozlarda uyuşturuluyor. Ondan sonra keratöz tabakası radyo frekans ile kazınıp alınıyor. Çok başarılı sonuçlar veriyor. Çünkü onu keserek iz kalır. Lazer ile yapsanız o kadar dokuya etki etmez. Bayağı sıkıntılı bir süreç. Yapılan bu tedaviler şu anlık bu sıkıntıları ve problemleri çözmüş durumda.