Evet, günlerden yüz inceltme botoksu günü. Bakalım, kimlere yüz inceltmek için botoks yapılır? Neden, yüz inceltme gereklidir?

Eğer ki bütün gece, sabaha kadar dişlerinizi gıcırdatıyorsanız. Eğer dişlerinizi sıkıyorsanız ya da olması gerekenden daha fazla sakız çiğniyorsanız. Yüzümüzün hemen şu yanında, aşağı doğru çiğneme kası dediğimiz, masseter kasımız vardır. Bu masseter kas hipertropi olur. Yani, bir bodycinin kollarını, vücudunu geliştirdiği gibi, o da kendi yanaklarını geliştirmeye başlar. Bu da bizim zaman içerisinde yüzümüzün, alt tarafının kalın olmasını sağlar.

Peki, bu kalınlık bize ne verir? Bu kalınlık bize altın oranın tersine dönmesini verir. Yaşlandıkça yüzümüzün, alt kesiminin hacmi artar. Bu da üst taraf incelir. Yani, alt tarafın geniş olması bir yaşlılık kriteridir. Bu sebep ile bu kadar genç, güzel bir, hanımefendinin bu alt tarafta ki şişkinliği, yüz inceltme botoksu yaparak gidereceğiz. Bu aynı zamanda hem sağlık, hem kozmetik. Sağlık kısmında sabah kalktığında çok dinlemiş ve uykusunu almış olacak. İşin kozmetik kısmına gelince, alt taraf ince, üst taraf kalın ve gençliği işaret eden güzel bir yüzümüz olacak. Kremimizi sıktık. Şimdi oralara botoks yapıyoruz.

Evet, bu kadar kolay. Yüz inceltme botoksu kadın olsun, erkek olsun eğer ki çenenizin olduğu bölgede kemik gibi elinize sert bir doku geliyor ise, yüzünüzün şeklini bozuyor ise, asimetrik bir görüntü olmasına neden oluyor ise o zaman yüz inceltme botoksuna adaysınız demektir.

Evet, Elnaz ile bugün yüz inceltme botoksu tedavimizi yaptık ve bitirdik. Yüz inceltme botoksu, hem yüzünüzü inceltir, hem sağlığınız için gerekli. Eğer ki, diş doktorunuz size ağız içerisine takılması gereken diş plağı verdi ise ve bunu kullanamıyorsanız ya da böyle şeyler ile uğraşmak istemiyorsanız, o zaman basit bir şekilde üç noktaya diş sıkma botoksu yapılır ve ya diş gıcırdatma botoksu yapılır. Bu tabi ki kozmetik olarak da yüzünüzün incelmesini sağlar.