Günaydın diyoruz. Tv8 ekranlarından size günaydın, kocaman günaydın. Evet, yine Jelena ile beraberiz. Dün Jelena ile bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Şimdi efendim, botoks niye yapıyoruz, ne gerek var botoksa. Dün sabah size bahsettim ben, böyle dedim ki Beverly Hills botoks diye bir şey var.

Beverly Hills botoks’u nedir? Nasıl yapılır?

Beverly Hills botoksu kırışmadan kırışmayı önlemek. Yani kaza yapmadan önlem almak. Efendim, bunda mikro botoks tekniği denen bir teknik uygulanıyor. Bu tekniğe göre küçük küçük, ufak ufak dozlarda kırışıklık olabilecek yerleri, dinamik olarak hastaya alnını kırıştır, kaldır, şunu yap bunu yap filan diyorsunuz. Ondan sonra da o bölgelere küçük küçük mikro botokslar yapıyorsunuz. Peki, ne oluyor? Hiç kırışmıyorsunuz. Hiç yaşlanmıyorsunuz. Var mı böyle bir şey? Biz hâlbuki çok natürel takılan bir toplumuz. Ne yapıyoruz? Efendim ben çok natürelim, natürel domates yerim, natürel salatalık yerim filan hep natürel kırışığım acayip natürel yaşlıyım. Dünya öyle değil. Dünya hep böyle nasıl bakımlı ve genç kalırım orda. Sonuç, Beverly Hills botoksu.

Beverly Hills Botoksunu da birazdan Jelena’ya yapacağım, siz de izleyeceksiniz. Hafif, ince, kırışıklıklarımız yok gibi aslında ama ben buradan görüyorum ama siz oradan zor görürsünüz. Çok ince kırışıklıklar var. Bunları hem geriletecek, yok edecek hem de yeni kırışıklar oluşmasını engelleyecek bir teknik. Yani mikro botoks. Yani Beverly Hills botoks’u. Şimdi biz Jelena’ya bunu yapacağız çünkü bu gerekli. Daha fazlasına gerek yok. Natürel görüntülü botoks. Botoks yaptıracaksınız kimse anlamayacak. Bu da böyle bir şey. Şimdi Jelena’ya botoksu yapacağız. Uyuşturmadım. Vallahi, yemin olsun. Hiç anestezi, krem, şu bu filan hiç bir şey sürmedim. Bakalım ama burada bir hile yapıyoruz. İğne uçları Amerika’dan geliyor. Süper ince, girdiğini bile hissetmiyorsunuz. Bakayım Jelena hissedecek mi?

Evet. Hadi ne yaptığımı sorun. Az önce Beverly Hills botoksu yaptık. Gördüğünüz gibi bu botoks tık tık tık bitti. Bunlar mikro botoks tekniği uygulamasıydı. Yaptık, bitti. Canı acısaydı, herhalde sizde hissederdiniz o da hissederdi. Tahminen 20 saniye sürdü. Saat tutan oldu mu bilmiyorum ama bizim işimiz bitti. Botoks uygulaması bu kadar. Bugünlük bu kadar diyorum size. Ama şundan bahsetmek istiyorum. Etkisi ne kadar sürer? Efendim, yaptığımız Beverly Hills botoksun etkisi 6 ay kadar devam edecek. Hiçbir kırışıklığınız olmayacak, kaşlarınızın gayet havalı olacak, göz kapaklarınız düşmeyecek. Sonrasında ne yapmanız gerekiyor? Alnınız yere paralel gelmeyecek, alkol almayacaksınız, egzersiz, spor, gym’e gitmeyeceksiniz. Bunları yaptıktan sonra botoksunuz taş gibi çok güzel olacak. Gayet natürel kaşlarınız şeytan kaşı gibi olmayacak. Çünkü bu bir mikro botoks uygulaması. Ama biz yine de 2 hafta sonra Jelena’yı bir kontrol edeceğiz.

Gördüğünüz gibi botoks uygulaması o kadar zor değil. Bunun için Amerika’ya, Avrupa’ya gitmeye gerek yok. Türkiye’nin her yerinde yapılabiliyor ve çok kolay bir uygulama. Botoksun bulunduğu tarih tam 30 yıl öncesi ve 30 yılda o kadar ilerledi ki saç çıkartan botoks bile yapıyoruz. Diş sıkma botoksu yapıyoruz, terleme botoksu yapıyoruz. Eee daha ne olsun?

Jelene’ya kırışıksız kocaman bir 6 ay diliyorum.

Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Ne yapacağız bugün. Sizlere bugün ışın dolgusunu anlatacağım, yani ışık dolgusu. Hani gözaltı böyle kırışıyor, torbalanıyor, efendim yok morarıyor, bir sürü hani böyle rahatsız oluyoruz ya nedir bu hal. Çok çalışmayın efendim, çok çalışınca oluyor işte. Ya da aniden zayıflamayın. Ya da ne yapalım yani dedenizden, ninenizden gelmiş genetik yatkınlığınız. Yapacak bir şey yok. Ama bundan kurtulmanın yolu var. Nasıl var? Şöyle ki var. Eliniz de böyle bir hyaluron içeren bir madde var. Bu maddeyi uygun şartlarda, uygun şekilde ve doğru koordinatlar da ve doğru derinlikte girildiğinde, belli noktalara verdiğiniz zaman ne oluyor? Biliyor musunuz? Şikâyetleriniz yok oluyor.

Peki, bunu nasıl yapmak lazım? Bunun için önce uygun şartların olması lazım. Bir hasta, yatması lazım. Steril edilmesi lazım. Gözaltının kırışık olması lazım, torbalı olması lazım, çukur olması lazım veya problemli olması lazım veya mor olması lazım. Peki, bu nasıl giderilecek. Aynen hamburger gibi. Düşünün. Gözaltı damarlarınız gözüküyor, gözaltı damarlarının gözükmemesi için ne yapmak lazım? Ya damarları yok edeceksiniz, ya da damarlar ile deri arasına bir katman yerleştireceksiniz. İşte bu yerleştirdiğiniz katmanın adına hyaluronik asit diyoruz. Yani, hyaluron.

Peki, hyaluronu koyarsak ne olur? Damarlar ile deri arasında ki mesafe uzadığı için gözaltı morluğunuz gider. Peki, kırışıklık nasıl gidiyor? Bölgedeki hacmi arttırdığınız zaman kırışıklık da gidiyor. Bırakın onu hyluronik asit dediğimiz zaten deriye nem veren kolajenin ta kendisi değil mi? Durum böyle olunca elinizde ki hyaluron vücuttaki kırışıklık olsun, kuruluk olsun, morluk olsun, her yerde işe yarıyor. Yani hacim artırmak, nemlendirmek veya dokunun rengini beyazlatmak için kullanacağınız madde bu. Tek önemli burada bir problem var. Onu oraya yerleştirecek doğru el, doğru koordinat, doğru teknik. Bunu yapabiliyorsanız o zaman işler yolunda demektir. Şimdi biz az sonra Jelena’ya bunu yapacağız. İzleyin ve görün.

Evet, kaç saniye önce ne yapacağımızı söylemiştik. Jelena’ya ışık dolgusu yapacağımızı söylemiştik. Demiştik ki doğru teknikle, doğru yöntemle ve doğru madde ile yaptığımız zaman sonuçlar inanılmaz güzel. Peki, bakalım hadi karşılaştıralım. Yaklaşık 10 saniye sürdü dimi bunu söyliyeli. Şimdi adil davranmak için siyah kalemlisi yok öbür tarafta var. Onu da silelim. Şimdi aynamızı alıyoruz. Bu taraf çok güzel bu taraf çok kötü, acaba niye? Çünkü az önce de gördüğünüz üzere toplam 10-15 saniye içerisinde güzel bir ışık dolgusu yaptık.

Evet, izlediğiniz ışık dolgusu uygulaması hastamız da tahminen 1 yıl kadar kalacak. 1 yıl boyunca gözaltları mükemmel kalacak.

İşlemimiz bu kadar izlediğiniz için teşekkür ederiz.

İğnesiz Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Efendim, dudak dolgusu niye yapılır? Dudak dolgusu tabi ki büyütmek için yapılır, hacim vermek için yapılır veya asimetri varsa o asimetriyi düzeltmek için yapılır. Olur ya dudağınız sağ tarafı ile sol tarafı aynı olmayabilir. Altı ile üstü aynı olmayabilir. Daha dolgun daha kırışıksız, yaş ilerleyince biliyorsunuz yaş 50’yi geçince dudaklar kırışmaya başlıyor. Ne eksiliyor biliyor musunuz? Kolajen eksiliyor. Bunlar eksilince ne oluyor? Her yeriniz kırıştığı gibi dudaklarınız da kırışıyor ve çizgilenmeye başlıyor. Özellikle sigara içenler de dudak üstü sigara çizgileri. Yani dudak üstü kırışıklıkları. Peki, bunların nasıl bir tedavisi var. Efendim, gördüğünüz gibi elimde yine hyaluron var.

Hyaluron ne işe yarar? Kırışıklıkları giderir, hacim verir, güzelleştirir, genleştirir. Peki, dudaklara yaparsanız ne olur? Alt dudak ile üst arasında ki farkı giderir. Alt dudak güzel üst dudak kötü. Nasıl kötü? İnce. Var veya yok. İnce bir çizgi şeklinde. Peki, buraya hyaluron koyarsak ne olur? Hacim kazanır, güzelleşir. Peki, bu iğnesiz nasıl yapılıyor. İğne korkun varsa ne olacak. Efendim, 2 tane noktadan küçük bire delik açıyoruz. Bütün dudak kontrollerine iğne olmayan bir kılavuz ile dolaşıyoruz. Oralara, istediğimiz noktalara bu hyaluronu bırakabiliyoruz. Sonuç, mükemmel istediğiniz şekilde dudak konturü yapabiliyorsunuz, istediğiniz yere hacim kazandırabiliyorsunuz, istediğiniz yerde kırışıklıkları giderebiliyorsunuz.

Peki, ne kadar etkili? Yaklaşık 1 yıl kadar. Ağrı var mı? Yok, çünkü uyuşturduk az önce. Siz görmediniz, biz arada yaptık. Peki, dudak uyuşuk, her şey ortada, bu arada da siyahlar çizmişiz. Tabi ki birazdan elimde ki pamukla hemen onu siliyorum. Jelena zaten hayatından çok memnun. Niye? Çünkü kendisinde eksik olarak gördüğü her şeyi ben tamamlıyorum.

Evet. Dudağın bir tarafını demin gördüğünüz az önce 10 saniyelik bir zaman dilimi içerisinde yapıldı. Ne yapıyoruz her dolgudan sonra? Masaj. Masaj önemli. Masajı yaptıktan sonra dolguyu her yere dağıtıyorsunuz. Hani, bazen dolgu yaptırıyorlar. Ondan sonra geliyorlar, diyorlar topaklanma oldu. Topaklanma olmaması için masaj yapmanız şart. Hem de dolgudan hemen sonra.

Siz nasıl buldunuz? Aklı başından gitti. Çünkü hakikaten güzel, harika dudaklar yaptık. Bir, dudak veya gözaltı ışık dolgusu yaptırırken başınıza ne geliyor? Morluk. İğne battı, canımı yaktı, kanadı, morardı. Peki, dudakta veya gözaltı ışık dolgusunda siz morluk gördünüz mü? İğne kullanmazsanız morlukta yok. Kısaca bu kadar net. Neden iğne kullanmıyorum? İşte bu sebepten. Anında görüntü. Hemen, çok güzel dudaklarınız veya çok güzel gözaltlarınız olsun istiyorsanız. İğne kullanmadan oralara hyaluron yapmak lazım.

Evet. İşin sonrasında hastanızla el sıkışabiliyorsanız, gülen yüzlerle size bakıyorsa işinizi hakikaten güzel yaptınız demektir.

Evet, bir değişimin daha sonuna geldik. Bu haftaki mankenimiz diyeceğim mağdurumuz Jelenay’dı.

Jelena’ya neler yaptık tekrar hatırlayalım. Gözaltı ışık dolgusu yaptık. Onun haricinde dudaklarını yeniden dizayn ettik. Onun haricinde her zamanki gibi botulinum toksin uygulaması yaptık.

Peki, botulinum toksin uygulaması kimlere yapılır? Botulinum toksin, bildiğiniz gibi diğer adı ile botoks, eğer ki kaz ayaklarınızda kırışıklık varsa veya alnınızda çizgileriniz varsa hem bunları gidermek hem de daha fresh daha genç bir hava katmak için botulinum toksin uygulaması yapıyoruz.

Botulinum toksin uygulaması yapıldıktan sonra 4-6 ay kadar etkilidir. Bilinenin aksine yılan zehir değil. Sentetik bir maddedir. Laboratuvar da bakterilere ürettirilir. Küçücük, ince iğneler yardımıyla cilde uygulanır. Tabi uygulamadan önce anestezik bir krem sürmekte fayda var. Bir 15 dakika önceden. Sonrasında ne olacak? 2-3 gün sonra botoksun etkileri başlayacak. Bu kaz ayaklarınızın, alnınızdaki çizgiler hepsi gitmeye başlayacak. Hafif kaşlarınız havaya kalkacak ama çok değil. Botoksdan söyleyeceğim bu kadar.

Gelelim ışık dolgusuna Jelena’nın gözaltlarını görmüştünüz. Ona çok güzel ışık dolgusu uygulamıştık ama nasıl gözaltlarına iğne kullanmadan ışık dolgusu uygulamıştık. Peki, neden iğne kullanmıyoruz? Sebebi de şu. Çünkü gözaltında birden fazla çok fazla vasküler yapı var. Sinir ağı var. Bunlara zarar vermek istemediğimiz için endoskopik bir teknik kullanıyoruz. Yani, çok uzak noktalardan giriyoruz. Bir kılavuz yardımı ile o bölgelere gelip, istediğimiz yerlerde, nerede kolajen azalmış, nerede morluk var, nerde çukur var, nerede ihtiyacımız var. Böyle çok yorgun olduğunuzda gözlerinizin altı çöker ya, bazı insanların hep öyle. İşte bunları gidermek için endoskopik teknik ile gözaltı ışık dolgusu uyguluyoruz.

Evet, ne kaldı. Dudak dolgusu. Eğer dudak dolgunlaştırmak mı istiyoruz? Kenarlarını mı yapmak istiyoruz? Dışa doğrumu çevirmek istiyoruz? Bunların hepsinin özel teknikleri var. Bunlar tecrübeyle sabit. Ne yapıyoruz? Kenarlardan giriyoruz. İğne yok. İğneden korkanlara söylüyorum. Düşünün, bir dudak dolgusu yaptırıyorsunuz. Her tarafınız mosmor oluyor. Bir hafta dışarı çıkamıyorsunuz. E ne anladık bundan? Ne yapmak lazım? Tecrübeli ve son teknoloji, ileri tekniklerle yapılan dolgular yaptırmak lazım. Bunun içinde bütün dudak 15 dakika önceden uyuşturulmalı. Ondan sonra dudağın her 2 yanından, yaklaşık 2 cm dışardan küçük delikler delinilir. Oradan endoskopik olarak girilir. Tüm dudak hiç zarar görmeden, kanatmadan, acıtmadan, o bölgelerden hyluronumuz ölçülerek gram gram oralara verilir. Alsa hata yapılmaz. Eğer ki oldu da dudağınızda asimetri varsa bunlarda bu tedavi sayesinde düzeltilebilir. Ama çok sigara içenlerde veya yaşlanmış, cildi kuru olanlarda, dudak üstünde sigara çizgilerinden varsa yine bu endoskopik teknik ile onları da tedavi etmek mümkün. Tüm dudağın altına, yelpaze şeklinde hyaluron koyduğunuz zaman birerde mikro botoks yaptığınız zaman o hiç çizgi olmamış eski dudaklarınıza geri dönebiliyorsunuz.

Ayrıca bunu da söylemek istedim. Eh bu kadar botoks filan yapmışken. Birazda alt çeneye küçük küçük botoks yaparak, smile botoksu dediğimiz botoksu yapabilirsiniz. Ben Jelena’ya gözaltı ışık dolgusunu yaparken hafifte elmacıklara doğru kaydım. Çok güzel elmacık kemikleri yaptım. Zaten kız güzeldi bizimle beraber süper oldu.