Ultra Kavitasyon

Ultra Kavitasyon

Obezite dünya genelinde önüne geçilmeye çalışılan büyük bir sorun haline, bir hastalıktır. Fazla kilo ya da bölgesel yağlanmanın yaşam kalitesini düşürmesi hatta kişinin hayatını tehtid etmesi sonrası doktorlar, teknoloji ve sağlık kuruluşları bu hastalığın tedavisi için her gün yeni cihazlar geliştirmektedirler. Ultra-kavitasyon da bu tedavi için geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak üretilmiştir.

Cildin yüzeyine uygulanan ultrason dalgalarının yayılması, yağ dokusunda bulunan hücre sıvısında yüksek ve ani basınç değişikliklerini esas alan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve aşırı selülit problemine cerrahi olmayan çözüm sunmaktadır. Ultra- Kavitasyon sayesinde oluşan köpüklenme cilt altında önce genişleme, sonrasında ise genişlemeye bağlı olarak patlama yaratır. Bu patlama sonrası yağ sıvılaşır, hücre duvarlarını tahrip eder ve fazla yağların yapısını bozar.

Ultra – Kavitasyonun Avantajları Nelerdir?

Ultra kavitasyon işlemi hasta için tam anlamıyla güvenlidir. İşlem sırası ve sonrası tamamen acısızdır. Cerrahi müdahaleye gerek yoktur ve hastane yatışı gerektirmez. Selülit ve fazla yağlanmanın parçalanmasında oldukça etkilidir.

Ultra Kavitasyonun Farkı Nedir?

İşlemin diğer uygulamalardan en büyük farkı Ultra Kavitasyon’un ağrı ve acısız bir işlem olmasıdır. Günlük yaşama hemen geri dönülebilmesi ve uygulama bölgesinin gözle görülür bir hasara uğramaması sebebi ile hastalar tarafından oldukça sevilmekte ve tercih edilmektedir.

Ultra Kavitasyon Herkese Uygulanabilir Mi?

Açık yara veya dermatit, hamilelik, yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, akut veya kronik rahatsızlık durumunda, kadınlarda adet dönemlerinde ve metal protez taşıyan hastalarda uygulama yapılmamaktadır.

Hangi Bölgelerde Uygulama Yapılabilir?

Uygulama yağ olan bölgeler baz alınarak yapıldığından bel, basen ve göbek bölgesi için kullanması uygun olacaktır.

Ultra Kavitasyon İşleminde İdeal Seans Sayısı Kaçtır?

Yağlanma oranı kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için seans sayısı ancak muayene sonrası belirlenmektedir. Ortalama seans süresi 20 dakika ila 40 dakika arasında değişiklik göstermektedir ve haftada 1 seans uygulanabilir.

Uygulama Öncesi Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kavitasyon bir yağ parçalama işlemidir. Ancak yağın vücuttan dışarıya atılabilmesi için yoğun su tüketimi gerekmektedir. Tedavi öncesi ve sırasında günde en az 3 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir.

Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tedavi süresince yani tedavi süresine göre ortalama 3 ay yağ kullanımı durdurulmalı ve bolca su tüketilmelidir. Yağ yakımını hızlandırmak ve hedeflenen kiloya ulaşabilmek için spor ve egzersizler ile tedavi desteklenmelidir.

Ultra Kavitasyon Tedavisi Sonrası Tekrar Yağlanma Olur mu?

Ameliyat dışında hangi işlem yapılırsa yapılsın eğer yeme-içme düzenine dikkat edilmiyor ve spor yaşam biçimi olarak benimsenmiyorsa kilo almak oldukça doğal bir sonuçtur.

Ultra kavitasyon tedavisi kalıcı mıdır? Tekrar yağlanma yaşar mıyım?

Daha öncede söylediğimiz gibi zayıflama işlemlerinde tekrardan yağlanma ya da kilo alma durumu yaşanıp yaşanmayacağı hastanın kendisine bağlıdır. Hastalar tekrardan yağlanma sorunu ile karşı karşıya kalmamak adına eski yeme alışkanlıklarını bırakmalı ve sporu yaşam biçimi haline getirmelidir.

YORUMLAR