MiraDry

MiraDry

İnsan yaradılışından ötürü terleyen ve terlemeyi vücudu korumak için gerçekleştiren bir yapıya sahiptir. Vücut için yararlı olan ter kent yaşamı, iş hayatı ve diğer dış etkenler sebebi ile baskılanmaya ve gizlenmeye çalışılır. Aşırı terleme ise kişiyi gerçekten zor durumda bırakabilen, giydiği kıyafetin rengine kadar düşündüren ve endişe veren bir problemdir. Günümüze kadar aşırı terleme botoks ile geçici şekilde tedavi edilebilmekteydi ancak son teknoloji MiraDry cihazı aşırı koltukaltı terlemesi için geliştirildi ve kalıcı çözüm sunarak yeni bir dönem başlattı.
Elektromanyetik enerjiyi insan bedenine uyacak biçimde hassas ve kontrollü şekilde koltukaltı bölgesine ileten MiraDry ter bezlerini cerrahi müdahale ve dikiş olmadan devre dışı bırakmaktadır. İşlem kişiye özel olarak uygulandığı için sonuç başarılı ve kesin olmaktadır.

MiraDry Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi doktorunuz koltukaltı bölgenize nişasta testi uygulayarak terleyen bölgeleri belirler. Sonrasında bu bölgeler özel bir işaretleme sistemi ile çizilir ve bölge temizlenir. Kişinin MiraDry’ı konforlu şekilde yaptırabilmesi için işlem öncesi anestezi uygulanır. Bu nedenle işlem sırasında sızı oldukça hafiftir. Uyuşturma işlemi tamamlandıktan sonra MiraDry aparatı koltukaltı bölgesinde prosedürüne uygun şekilde tutularak enerjiyi ter bezlerine iletmesi sağlanır.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Uyuşturma işlemi ile birlikte uygulama süresi ortalama olarak 1 saat sürer.

Tedavi Sonrası Neler Olur?

İşlem sonrası anestezinin etkisi geçmeye başlayacağından hafif ağrı söz konusu olabilir bu ağrı için doktorunuzun önereceği ağrı kesiciyi kullanmanız yeterli olacaktır. Birkaç gün boyunca buz torbası ile kompress yapmanızda oluşabilecek şişmeyi engelleyecek ve konforlu bir iyileşme dönemi geçirmenize yardımcı olacaktır. Uygulamanın ardından normal yaşantınıza devam edebilir birkaç gün sonra ise tekrar spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama Sonuçları Nasıldır?

Araştırma sonucuna göre ter oranında %82 azalma olduğu kanıtlanmıştır. Tedavi sonrası sonuçlar hemen gözlemlenmektedir. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik göstermekte ancak hastaların çoğunda kalıcı sonuçlar görülmektedir.

Yan etkileri Nelerdir?

İşlem uygulanan bölgede ağrı ve şişlik olması normaldir, oluşan bu şişlikler 2 hafta sonra kaybolacaktır. Uyuşturma yapılarak işlem uygulandığından dolayı birkaç saat bölgenin uyuşuk kalması normaldir. Kişinin ağrı eşiğine göre uyuşturma dozu belirleneceğinden kollarda da uyuşma hissedilebilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem uygulanan bölge hemen buz kompresi ile soğutulmalıdır. 2 hafta boyunca devam etmesi normal olan şişliği indirmek içinde buz kompresine devam etmek oldukça önemlidir. Tüm yan etkilerin geçtiğinden emin olana kadar koltukaltı bölgesinin temiz tutulması gerekmektedir. Bu nedenle uygulama bölgesinde deodorant vb alkollü ürünler kullanmak yerine sabunlanmış nemli bez yardımı ile nazikçe temizlemek daha doğru olacaktır. Bölge tam olarak iyileşene kadar traş ya da ağda gibi bölgeyi zedelemesi mümkün olan işlemlerden uzak durulmalıdır. İşlem bölgesinin hava alıp daha kolay iyileşebilmesi için bol kıyafetler giymek gerekmektedir.

MiraDry Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

MiraDry koltukaltı terlemesinde kalıcı çözüm sunan bir işlemdir. Botox gibi sürekli tekrarlama gerektirmez ve ameliyat gibi sancılı süreci olan bir tedavi yöntemi değildir. İşlem sonrasında terleme oranında %82, ter nedeniyle meydana gelen kokuda ise %93.8 oranında azalma sağladığı kanıtlanmıştır. Lokal anestezi ile uygulanabiliyor olması ise genel anestezi alamayan kişiler için oldukça büyük fayda sağlamaktadır.

YORUMLAR