İple Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği)

Örümcek Ağı Estetiği

Ameliyatsız yüz germe işlemi yani V Lift, oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkaran, düz ya da kılçıklı iplerin deri altına uygulanması ile oluşan germe tekniğidir. Kontür, Silüet ve Anti-ptos İp Lifti, Rus İpi ve Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinmektedir. Ameliyatsız iple yüz asma işlemi ise kılçıklı ve daha kalın ipler için kanül aracılığıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek cildin askıya alınması yöntemidir.

Örümcek Ağı Estetiği Etkileri Nelerdir?

Örümcek ağı estetiği, güvenli ve çabuk sonuçlar alınabilecek, sarkmış yanak ve çene görüntüsü toparlayan bir yöntemdir. Bu işlem ile elastikiyetini kaybetmiş bölgeler tekrar eski haline getirilebilir. Bu işlem için alerji yapmayan PDO iplikleri kullanılmaktadır. Deri altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde güvenli sonuçlar alınır, açık ameliyatlar gibi toparlanması uzun sürmez ve yoğun hazırlık gerektirmez. İşlem sonrası sonuçlar 2 yıl kadar dayanır ve güvenlidir. Ameliyat ihtiyacını tamamen oradan kaldıran bu işlem işin ehli kişiler tarafından uygulandığında ortaya çok güzel sonuçlar çıkmaktadır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde uygulanan bu işleme bazı doktorlar öğle arası lifti veya hafta sonu lifti olarak ta adlandırılmaktadır.

V Lift Yüz Germe İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Bu işlem çok yoğun sarkma ve derin çizgileri olmayan kişiler için idealdir. Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilen örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, cildinde sarkma olmuş ancak ameliyata ihtiyacı olmayan kişilerde daha genç, dinamik ve taze bir görüntü için uygulanmaktadır.

Uni Coq Yüz Asma İşlemi İçin Uygundur?

Yaşı Örümcek Ağı Estetiği için büyük, derin kırışıklıkları olan ve elastikiyet kaybı yaşayan kişiler için uni coq needle denen ameliyat iplikleri ile asma işlemi daha iyi sonuçlar vermektedir. Yoğun iş temposu içinde uzun iyileşme süreci gerektiren operasyonları tercih edemeyen kişiler için oldukça doğal sonuçlar ortaya çıkaran, genç, dinamik etki yaratan uygulamadır. İnce dış doku ve düşük miktarda yağ dokusu bulunan kişiler için daha uygundur. Çok ince, hassas ve gevşek dokulu deriye sahip kişilere uygulanabilmektedir. Yüksek derecede elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış ve derin kırışıklıklara sahip kişiler için uygulanmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Tırtıklı poliproplen veya intradermal iplerin tünel tekniği ile derinin en üst katmanının hemen altına girilerek yerleştirilmesi işlemidir. İpler zigzag hareketler ile deri altına bırakılır ve bu sayede dokuya iyi bir şekilde tutulurlar. İple yüz asma uygulaması lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve uygulama sonrası hasta günlük hayatına hemen geri döner.

Örümcek Ağı Estetiği Güvenli Bir İşlem Midir?

İşin ehli doktorlar tarafından gerçekleştirildikleri sürece güvenli bir uygulamadır. Örümcek Ağı V lift ile yüz germe işlemi sonrası hafif morluklar dışında bir yan etki meydana gelmez. Kullanılan poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu tam olarak kanıtlanmış PDO ipleridir, insan vücudu ile son derece uyumludurlar. Estetik uygulamalar dışında beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda da uzun yıllardır ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan bir işlem olması sebebi ile çeşitli sorunlardan dolayı genel anestezi alamayan kişiler içinde uygundur.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Genelde çoğu hasta işlemden sonra hemen günlük aktivitelerine devam etmektedir. Bu süre içerisinde ağzın geniş açılmasından ve abartılı mimiklerden kaçınılmalıdır. İşlemden yaklaşık 3 hafta sonraya kadar yüz ovalanmamalı ve yüz üstü uyunmamalıdır. 3 hafta tamamlandığında işlem uygulanan bölgelerin normal hareket ve mimiklerine devam etmek uygundur. İşlemin hemen sonrasında şişlik, kızarıklık ve morluk oluşması gayet doğal karşılanmaktadır. Bu yan etkileri azaltmak için buz kompres iyi bir tercih olacaktır. Hasta işlem sırasında minimum bir his ile uygulama yaptırır ancak işlemden sonra birkaç gün karıncalanma hissi yaşanabilir. İşlem sonrası başı öne eğmemek ve yüksekte tutmak şişlikleri azaltmaya yardımcı olacaktır.

Örümcek Ağı İle Yüz Germe İşleminin Avantajları

Geleneksel yüz germe ameliyatlarına göre iple ameliyatsız yüz germe işleminin pek çok faydası bulunmaktadır. En önemlisi maliyet ve ameliyat sonrası iyileşme sürecinin azalmasıdır. Kadın ve erkeklerde daha sıkı ve genç görüntü için cildi toparlamakta kollajen yapıyı desteklemektedir. Genel anesteziye gerek yoktur. İşlemden önce hasta kendi şikâyetlerini dile getirir ve uzman ile birlikte uygulama yapılacak bölgeleri belirler. İşlemden sonra günlük hayata hemen dönülebilir.

YORUMLAR