HCG Diyeti

HCG Diyeti

HCG denilen hormon aslında hamilelik sırasında kanda saptanan ve plasenta aracılığı ile salgılanan bir hormondur. İlk kez hamile kadınların doğum sonrası kalan fazla kilolarını verdirmek için kullanılmış ve başarılı sonuç alınmıştır. HCG zayıflama iğnesi ile birlikte düşük kalorili bir diyet ve egzersiz yağ yakımını desteklemekte ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Oldukça güvenilir olan bu yöntem vücutta bulunan ısrarcı yağ depolarının yan etkisiz şekilde parçalanmasını sağlar ve vücudu şekle sokmak için idealdir. Hamilelik sırasında salgılanan hormon olarak bilinse de hem kadın hem erkeklerde güvenli biçimde kullanılmaktadır. HCG iğnesi tokluk hissini ve enerjiyi arttırır, uykuyu ise düzene sokar.

HCG iğnesi kullanılırken ve aşı süresi bittikten sonra beslenme tarzını kesinlikle değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer beslenme tarzınızı düzene sokmazsanız tekrar kilo almaya başlamanız kaçınılmaz olur. Bilindiği gibi ameliyat dışında hiçbir zayıflama prosedürü tekrar kilo alınmayacağının garantisini vermemektedir. Sadece beslenme tarzını değiştirmekte bazı bünyelerde kilo kaybını korumak için yeterli olmamaktadır, egzersiz ve sporu da yaşam biçimi haline getirmek gerekmektedir. Aşı ile kilo verirken doktor kontrolü altında sağlıklı kilo verilmektedir ancak kilo verdikten sonra kontrolü sağlamak tamamen hastaya aittir.

Zayıflama iğnesi ile verilen kilo tamamen yağlardan verilmektedir, kas ve doku kaybı kesinlikle yaşanmamaktadır. HCG iğnesi ile birlikte verilen diyetle kişi aç kalmayacağı için vücudu güçsüz düşmez ve diyet dahilinde faydalı besin maddeleri vücutta depolanır. HCG iğnesi klinik ortamda uygulama gerektirmemektedir. Hastaya 40 gün boyunca kendi uygulayacağı iğneler verilmektedir, hekimin belirleyeceği aralıklarla randevu oluşturulmaktadır ve verilen diyete uyulması için bilgilendirilmektedir. Bu sayede doktorun tedavi öncesi verilmesini hesapladığı kiloya sağlıklı zayıflama ile ulaşmak mümkündür. Diyeti günlük spor ya da egzersizler ile tamamlayarak çok daha kısa süre içerisinde istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

HCG Diyet Protokolü Nedir?

HCG diyet protokolü düşük kalori içeren diyet listesi ile birlikte kişinin kendi uygulayacağı enjeksiyonları kapsamaktadır. Basit ve güvenli şekilde uygulanmaktadır. Bedende bulunan, inatçı yağ depolarının yıkımını sağlamaktadır. Vücut ile birebir uyum sağlayacağından yan etkiye neden olmadan kilo kaybettirmektedir. Vücudun tekrar şekillenmesine yardımcı olmaktadır.

HCG İğnesi Nasıl Çalışmaktadır?

HCG hamilelik sırasında salgılandığı bilinen ve doğal yollardan üretilen bir hormondur. Anne ve bebek için vücutta bulunan yağların yakımını ve enerji üretilmesini sağlamaktadır. Kilo kaybı için kişiye çok düşük miktarda HCG hormonu kullanılması yeterli olacaktır. HCG’nin düşük doz miktarında hamilelik ile ilgili hiçbir etki söz konusu değildir. Bu nedenle hem erkeklerde hem de kadınlarda güvenli şekilde kilo kaybı için kullanılabilmektedir. Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır kullanılmaktadır.

HCG İğnesi Vücuda Nasıl Etki Etmektedir?

HCG hipotalamus, yani merkezi sinir sisteminin iç organlarla sinirsel bağlantı kuran kısmına etki ederek yağlanmaya sebep olan depoların metabolik olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

HCG İğnesinin Avantajları Nelerdir?

  • Sağlıklı ve güvenlidir.
  • Tokluk hissini arttırarak kişinin rahat şekilde kilo vermesini sağlar.
  • Ev ortamında, ameliyatsız ve narkozsuz şekilde, hızlı ve ideal kilo kaybı sağlamaktadır.
  • Yağ oranı azaldığından ve kilo kaybı başladığından uykuyu düzene sokmaktadır.
  • Vücuda gerekli besinleri almayı ve depolamayı sağladığı için enerji düzeyini arttırmaktadır.

HCG Diyeti Sonrası Tekrar Kilo Alınır Mı?

HCG diyet protokolü sonrası beslenme tarzı, yaşam biçimi, alışkanlıklar ve metabolizma hızı değişecektir. Diyet sayesinde kendinize sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanız mümkün olacaktır. Kilo vermeye başladıkça motivasyonunuz artacak ve daha fazla kilo vermek isteyeceksiniz. Ancak kilo verimi diyetle belirli bir yere kadar mümkün olduğu için spor ya da egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekecektir. Yüzme, bisiklete binme ya da spor salonlarında düzenli egzersiz ile hipotalamusun sürekli uyarılmasını sağlayarak kilo kaybına devam edilecektir.

HCG İğnesi ve Diyeti Ne Kadar Sürmektedir?

Aşılama süresi ilk etapta 40 gündür. Kişinin vereceği kilo doktor tarafından iğne ve diyet öncesi belirlenecektir. Eğer uygulama sonrası verilen kilo kişiye yeterli gelmezse ikinci bir 40 gün uygulama yapılması mümkündür. Kişi hedeflediği kiloya ulaşana kadar prosedürü tekrarlayabilmektedir.

HCG Diyet Prosedürü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

HCG diyeti ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu diyet sırasında yağlanmanın bulunduğu bölgeden kilo kaybı yaşandığını, kas ya da doku kaybına neden olmadığı kanıtlanmıştır. Yağ yakımı sonrası diyet ile birlikte alınan faydalı besinleri vücut en iyi şekilde kullanmaktadır. Bu sayede hasta kendini sağlıklı hissetmekte ve motivasyonu artmaktadır.

YORUMLAR