Fokuslu Ultrason

Zaman içerisinde insan bedeninin en çok değişen ve yaş alan kısmı kuşkusuz yüz ve dekolte bölgesidir. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden olan Fokuslu Ultrason yani Focus USG yüz gençleştirme işlemidir. Yaklaşık 45 dakika süren 1 seansta yüz germe işlemi, bebeklerin anne karnındaki durumunu öğrenmek için kullanılan ultrason sisteminin taşıyıcı dokularına odaklanır ve cildi yer çekiminin aksi yönüne doğru gerer. Focus Ultrason teknolojisi olarak bilinen yüz gençleştirme işlemi cildin en alt katmanlarında bulunan dokuları hedef alır ve kollajen üretimini arttırır. Kollajen üretiminin artması ile birlikte ciltte gerginleşme ve toparlanma sağlanır. Ultrason dalgaları ile daha güçlü bir bağ dokusuna ve sıkı bir cilde sahip olunur.

Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

Fokuslu ultrason ameliyatsız gerçekleştirilen bir yüz germe işlemidir. Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme işlemi sırasında ultrason dalgaları başlık eşliğinde cilde temas ettirilerek cilt ve cilt altı katmanların monitörde görüntüsü alınır. Keşif yapılan uygulama alanlarında cildin 3 mm ve 4.5 mm altına odaklanan ses dalgaları ile kollajen üretimini arttırarak güçlü bir sıkılaşma gerçekleştirir.

Fokuslu Ultrason Kimlere Uygulanmaktadır?

Ultrason ile yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelmiş tüm hastalarda güvenle uygulanabilmektedir. Ortalama olarak 40 ile 60 yaşları arasında olan kişilerde oldukça belirgin kırışıklık ve çizgiler mevcut olduğu için uygulama sonuçları da gözle çok iyi şekilde görülmektedir.

Fokuslu Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme kaz ayakları, çene, göz kapağı ve gıdı sarkmaları olan kişilerde ve yanaklardaki sarkmalarında uygulanmaktadır. Temel olarak yüz bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıklarında güvenle kullanılabilir.

Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe Seansları

Ultrasonlu yüz germe işlemleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Göz bölgesine uygulanan işlem ortalama olarak 20 dakika ve yüz, boyun çevresine uygulanan işlemler 45 dakika kadar sürmektedir.

Tek seans ile istenilen sonucu elde etmek mümkündür. Tek seanslık bir uygulama olması sebebi ile etkisi hemen görülmektedir. Rejenerasyon süreci hemen başlar ve ilk andan itibaren cilt sıkı ve gergin görülür. Cilt işlemden 1 hafta sonra cilt daha iyi hissedilir, 1 ay sonra sonuçlar gözle tam olarak görülmeye başlar ve 3 ayın sonunda ise istenilen sonuçlar elde edilir. Cilt tipine göre değişiklik gösteriyor olsa bile genellikle tam sonuç 6 ay sonra alınıyor denilebilir.

Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Kalıcılık Süresi

Fokuslu Ultrason ile yüz germe işlemi yapıldıktan sonra ciltte etkisi hemen görülür ve etki yaklaşık 2 yıl kadar devam eder.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fokuslu ultrason işlemi sonrası cildin pembeleşmesi ve kızarması oldukça normaldir. Bu korkulacak bir durum değildir ve iz bırakmaz. İşlem sonrası uygulanacak sakinleştirici bir krem ile kızarıklıklar azaltılır. Hastalar uygulamadan sonra muhakkak cildi iyi şekilde nemlendirmeli ve güneş koruyucu krem kullanmalıdırlar. Sıcak duş, hamam, sauna gibi sıcak uygulamalardan uzak durmalı cildi tekrar gevşetecek ısı ile mümkün olduğunca temas edilmemelidir. Ödem oluşma ihtimaline karşı baş yukarıda tutulmalıdır.

YORUMLAR